TomTom GO lietošanas instrukcija

Instalācija

Izpakošana

Atveriet Jūsu TomTom GO iepakojumu un iepazīstieties ar tā saturu. TomTom GO modeļa numuru var atrast ierīces apakšā. Iepakojumam jābūt:

Jūsu TomTom GO

 1. Skārienekrāns
 2. SD atmiņas kartes slots (nāk līdz GO 500 un GO 300 modeļiem)
 3. Atvienošanas poga
 4. Ieslēgt/Izslēgt poga
 5. Lādēšanas indikātors
 6. Skaļrunis
 7. AC-ligzda
 8. USB-ligzda
 9. Dokošanas ligzda

 1. Iebūvēts mikrofons (nāk līdz GO 700 un GO 500 modeļiem).
 2. Lādēšanas ligzda
 3. Ligzda arējā mikrofona pieslēgšanai

 1. Skaļuma regulēšana
 2. OK poga
 3. Bultiņu pogas
 4. Pa Kreisi un pa Labi mīkstās pogas
 5. Tastatūras poga

 1. Baterijas
 2. Bateriju nodalījums
Piezīme: Nepakļaujiet TomTom GO augstām vai zemām temperatūrām. Mes iesakam Jums neatsāt TomTom GO tiešo saules staru iedarbībā uz ilgu laiku kā arī tad ja nelietojiet automašīnu saulainās dienās. Augstas vai zemas temperatūras var radīt neatgriezeniskus bojajumus TomTom Go. Nemēğiniet paši remontēt TomTom GO! Neizjauciet, neduriet cauri un neatveriet šo ierīci. Darot to Jūs varat pakļaut sevi briesmām un zaudēsiet garantijas apkalpošanu. Neatstājiet savu TomTom GO cimdu nodalījumā kad brauciet.

Montāža

 1. Montējiet piesūcējamo stiprinājumu kā rādīts instalācijas posterī.
 2. Iespraudiet DC strāvas kabeļa mazāko galu stiprinājuma aizmugurē. Otru galu iespraudiet Jūsu automašīnas 12V (piesmēķētāja) ligzdā.
 3. Viegli ieliekiet TomTom GO priekšējo malu stiprinājumā un iestumiet to iekšā līdz izdzirdēsiet klikšķi. Jūs neapšaubāmi jutīsiet kad TomTom GO ir nofiksējies vietā. Zaļā indikācijas lampiņa uz TomTom GO priekšējā paneļa iedegsies ja stiprinājums ir pievienots Jūsu automašīnas 12V tīklam.
 4. Notīries sava auto priekšējo stiklu (vai arī sāna stiklu) no iekšpuses lai notīrītu no tā putekļus vai taukus. Novietojiet stiprinājumu piemērotā vietā uz Jūsu automašīnas priekšējā stika un pārvietojiet melno plastmasas sviru pa labi, lai nofiksētu stiprinājumu.
Piezīme: Dažu jaunāko automašīnu modeļu priekšējā stiklā ir iebūvēts siltumu atstarojošais ekrāns. Tas var pasliktināt GPS signāla uztveršanu. Ja šī problēma parādās Jūsu gadījumā, Jums vajadzēs iegādāties un instalēt TomTom aktīvas antenas komplektu (ir pieejams kā aksesuārs).
Padoms: Jums nav jāizmanto stiprinājumu ja Jūs to nevēlaties. Ja vajadzīgs, TomTom GO var būt novietots atsevišķi jebkurā vietā, ja to var droši nostiprināt.

Stiprinājums uz priekšējā loga ir pietiekošs parasta ceļojuma apstākļos. Ņemiet vērā, ka piesūcejums var pazust ja stiprinājums atstāts uz nakti deļ zemās temperatūras un kondensāta. šim nolūkam, ka arī drošības apsvērumu dēļ, mēs iesakam noņemt piesūcamo stiprinājumu un TomTom GO kad atstājat automašīnu uz nakti. Lai noņemtu stiprinājumu, pavelkiet piesūcēja sviru pa kreisi. Ja stiprinājums joprojām turas pie stikla, viegli pavelkiet aiz caurspīdīgās plastmasas austiņas stiprinājuma malā lai pārtraukt vakumu.

Padoms: Lai aktivizētu automašīnas 12V ligzdu kad nedarbojas dzinējs, Jums varētu būt nepieciešams pagriezt aizdedzes atslēgu 'Accessories' režīmā. Skatieties Jūsu auto lietošanas instrukciju. TomTom GO lādējamo bateriju, kas ļauj to izmantot līdz pat 4 stundām bez lādēšanas, tātad, neilgiem braucieniem Jūs varat iztikt bez TomTom Go pieslēgšanas DC strāvai vieglākai lietošanai.

Lai noregulētu TomTom GO lenķi, palaidiet brīvāk regulējomos kloķus uz stiprinājuma un viegli to pagrieziet. Papildus vertikālām un horizontālām kustībām, Jūs varat arī pagriezt TomTom GO stiprinājumā pa kreisi vai pa labi uz 1450. Kad sasniedzāt vēlamo, atkal pievilkiet kloķus stiprāk.

Padoms: Pec TomTom GO lietošanas noņemiet to no stiprinājuma, piespiežot atvienošanas pogu vienlaicīgi viegli pagriežot ierīci uz priekšu. Ielieciet to pārnēsājamā somiņā. Ja vēlaties to notīrīt, lietojiet mīkstu, sausu auduma salveti. Nelietojiet ūdeni vai atšķaidītaju.

Tālvadības pults lietošana

Tālvadības pults ir GO 700 modeļa komplektā un arī pieejams ka aksesuārs GO 300 un GO 500 modeļiem.

Jūs varat lietot tālvadības pulti skārienekrāna vietā ja nevarat to sasniegt komfortabli. Tālvadības pults izmanto radio viļņus, tātad Jums nevajag to tēmēt TomTom GO virzienā. Lietojiet bultiņu pogas lai izvēlētos kaut ko uz ekrāna un apstipriniet savu izvēli ar 'OK' pogu lai to aktivizētu.

Jūs varat izmainīt GO skaņas stiprumu lietojot skaļuma regulēšanas pogas. Divas pogas tālvadības pulta lejasdaļā var būt izmantotas lai atdarinātu lidzīgi izvietotas pogas TomTom GO ekrāna apakšejā daļā (Piemēram: 'Pabeigt' un 'Atcelt'. Beidzot, Jūs varat izmantot tastatūras pogu lai izsauktu uz ekrāna tastatūru vai to slēptu (ja piemēroti), lai meklētu kaut ko pēc vārda.

Ieslēdzot pirmo reizi

Sākot

 1. Izmantojiet instalācijas posteri lai saņemtu informāciju par iestatījumiem.
 2. Sekojiet uz ekrāna rādītajām instrukcijām, izmantojot savu pirkstu, Jūs varat izvēlēties vajadzīgās opcijas.

TomTom GO lietošana

Piezīme: Jūsu TomTom GO nepārraida Jūsu atrašanās vietu, citi nevar to izmantot lai izsekotu Jūs braukšanas laikā.

Ieslēdzot, TomTom GO rādīs navigācijas logu. Ekrāns būs melnbalts kamēr TomTom Go nav noteicis Jūsu atrašanās vietu. Kad tas tiks izdarīts, navigācijas logs kļūs krāsains. Turpmāk Jūsu atrašanās vieta būs noteikta daudz ātrāk, parasti dažu sekunžu laikā. Visas darbības ar TomTom GO Jūs varat veikt ar pirksta palīdzību tieši uz ekrāna. Jūs varat izsaukt galveno iestatīšanas izvēlni pieskaroties ar pirkstu ekrāna vidū.


Daudz TomTom GO izvēlnēm ir vairāki iestatījumi nekā ir parādīts uz ekrāna. Mēğiniet pieskarties  vairākas reizes lai caurskatītu visas iespējas.

Pirmā maršruta plānošana

1. Izejiet uz navigācijas skatu, ja Jūs to vēl neesat izdarījuši, lai GPS uztvērējs varētu noteikt Jūsu atrašanās vietu. Tas var aizņemt kādu laiku, bet, tas notiks ātrāk, ja Jūs paliksiet nekustīgi. Ekrānā Jūs redzēsiet pašreizējo vietu kartē, kas tiks attēlota 3D navigācijas skatā no vadītāja skatpunkta. Kad Jūs uzsāksiet kustību, navigācijas skats izvietos ielas uz ekrāna tā itkā Jūs to redzētu caur automašīnas priekšējo stiklu.


Jūsu atrašanās vieta (un virziens) ir apzīmēti ar   ikonu.

2. Izvēlieties galveno izvēlni. Mēğiniet izmantot vairākas reizes lai pārlūkotu visas iespējas, un tad izvēlieties 'Virzīties uz ...' lai sāktu Jūsu pirmā maršruta plānošanu.

Padoms: Neuztraucieties, ja dažas ikonas kļuva `pelēcīgas`, tas nozīmē ka šīs opcijas nav pieejamas dotajā brīdī. T.i., ja Jūs vēl neesat izplānojis maršrutu, tad `Atrast alternatīvu...`, `Skatīt maršrutu...` un `Dzēst maršrutu...` paliek `pelēcīgas`.


Atcerieties, Arrow-headvienmēr nozīmē ka vairākas opcijas ir pieejamas nākamajā lapā, šajā gadījumā galamērķa izvēles papildveidi.

3. Izvēlieties 'Adrese' . Jums tiks piedāvāta tastatūra uz ekrāna, ar ko Jūs varat ievadīt nosaukumus (t.i. pilsētas, ielas un iecienītas vietas). Virs tastatūras ir mazs pārlūka logs kurā TomTom sistēma piedāvās Jums iespējamos galamērķus no savas datu bāzes.

4. Vislabākais veids redzēt kā TomTom sistēma darbojas ir reāli izmantot to, tāpēc iedomājaties adresi, kuru Jūs vēlētos apmeklēt un ievadiet tās pirmos burtus. Esiet pēc iespējas precīzāks. Kad Jūs rakstīsiet, burti tiks salīdzināti ar esošajiem nosaukumiem TomTom datu bāzē un visas sakritības parādīsies pārlūka logā.


Ātrās sakritības funkcijas izmantošana pilsētas meklēšanā. Ar un palīdzību caurskatiet visus piedāvātos variantus. Ja Jūs pieļāvāt kļūdu, izmantojiet  lai izdzēstu pēdējo ievadīto burtu.

5. Kad Jūs pamanīsiet vajadzīgās pilsētas nosaukumu, izvēlieties to. Parādīsies jauns pārlūka logs, šoreiz ar `Iela:` uzvedni ekrāna augšējā malā. Tāpat kā iepriekšējā gadījumā, sākiet ievadīt Jūsu galamērķa ielas nosaukumu.


Ātrās sakrītības funkcijas izmantošana ielas meklēšanā. Gadījumos, kad eksistē vairāk par vienu ielu ar līdzīgu nosaukumu, tiek uzrādīta papildus informācija lai palīdzētu Jums atrast vajadzīgo.

6. Kad Jūs pamanīsiet vajadzīgās ielas nosaukumu, izvēlēties to. Trešo un pēdējo reizi parādīsies tastatūra un pārlūka logs, šoreiz, lai Jūs izvēlētos mājas numuru. Uz tiem ceļiem kur mājas nav apzīmētas ar numuriem, Jums tiks piedāvāta iespēja izvēlēties tuvāko krustojumu. Izvēlieties vajadzīgo krustojumu vai ievadiet mājas numuru un tad izvēlieties `Pabeigts`.


Ja Jūs labāk vēlaties izmantot krustojumu nekā mājas numuru, izvēlieties `Krustojums`pogu.

7. Ja Jūs sekojāt iepriekšējām instrukcijām, tūlīt pat sāksies ātrāka maršruta izskaitļošana starp Jūsu pašreizējo vietu un galamērķi. Tas aizņems tikai dažas sekundes un procesa norise tiek attēlota uz ekrāna. Kad izskaitļošana ir pabeigta, pārskats būs attēlots uz attiecīga mēroga kartes.


Pārskata pētīšana var būt noderīga lai novērtētu ceļojuma vērienu un pārbaudītu vai maršruts neietver arī tos ceļus no kuriem Jūs vēlētos izvairīties. (Šajā gadījumā skatieties ‘Atrast alternatīvu’ zemāk).

8. Izvēlieties 'Pabeigts' un Jūs būsiet pārvietots galvenajā navigācijas skatā ar skaidri iezīmētu maršrutu.


Baltā bulta norāda virzienu kuram Jums jāseko uz dotā ceļa un īpašas formas zaļā bulta rāda ko darīt nākamajā pagriezienā vai krustojumā.

Palīdzība ceļojuma laikā

Tagad, kad maršruta plānojums ir paveikts, vienkārši piesprzādzējiet Jūsu drošības jostu un baudiet ceļojumu. Tiklīdz Jūs tuvojaties pagriezienam izskaitļotajā maršrutā, Jūsu izvēlētā balss pateiks Jums ko darīt. Piemēram, "Pēc 100 metriem pagriezieties pa kreisi", kam sekos "Pagriezieties pa kreisi", Jums pat nevajadzēs novērst savu uzmanību no ceļa. Ja Jūs sekosiet balss instrukcijām, Jūs ievērosiet, ka navigācijas skats tiek pastāvīgi atjaunināts, vienmēr rādot nākamos ceļus un krustojumus un piedāvājot Jums vislabāko maršrutu.

Neuztraucieties ka Jūs palaidīsiet garām pagriezienu vai izbrauksiet uz nepareizu ceļu. Jauns visātrākais maršruts tiks izskaitļots automātiski, ņemot vērā jūsu pašreizējo atrašanās vietu un braukšanas virzienu. Kur lai Jūs nebrauktu, TomTom GO dos Jums braukšanas instrukcijas kuras aizvedīs Jūs līdz galamērķim.

Kas ir kas uz ekrāna

Lielākā daļa galvenajā navigācijas skatā redzamās informācijas ir konfigurējamas (skatieties 'Iestatījumi' nodaļu sīkākai informācijai). Pēc noklusējuma, Jūs redzēsiet kaut ko līdzīgu zemāk parādītai ilustrācijai.

  Jūsu nākamā pagrieziena instrukcija.

Konfigurējama ceļojuma informācija ieskaitot ierašanās laiku, laiku līdz galamērķim un attālumu līdz galamērķim.

Jūsu pašreizējā atrašanās vieta.

'Attālināt' un 'Pietuvināt' pogas.

'Nākamā automağistrāle', ja ir piemērota. Skatieties 'Nosaukuma iestatījumi', ja Jūs vēlaties izslēgt šo funkciju.

 ‘Telefona stilā’ signāla indikācija kas rāda GPS uztveramā signāla stiprumu Jūsu pašreizējā atrašanās vietā. Jo vairāk `strīpiņu` jo labāk.

Ja Jūs izlaidāt balss instrukciju, pieskarieties pagrieziena instrukcijai kreisajā apakšējā stūrī ( ) lai noklausītos to vēlreiz. Un ja Jūs vēlaties redzēt maršruta pārskatu, pieskarieties jebkur ceļojuma informācijas panelim labajā apakšējā stūrī ( or ).

Pārsvarā balss un pagriezienu instrukcijas ir viss kas Jums nepieciešams veiksmīgai navigācijai, kas nozīmē, ka Jūs nekad nenovērsīsiet skatu no ceļa. Sarežğītos krustojumos, kad vienkāršās instrukcijas nav pietiekošas lai paskaidrotu kuru ceļu izvēlēties, navigācijas skats kļūst nepieciešams. Ātra ekrānā redzamās informācijas salīdzināšana ar skatu caur automašīnas priekšējo stiklu ir viss kas vajadzīgs lai labāk orientētos situācijā.

Padoms: Krustojumos, kuros nav jāpagriežas, netiek dota ne balss, ne rakstīta instrukcija. It īpaši, braucot pilsētās , neuztraucieties par to ka braucat garām vairākām šķērsielām un krustojumiem nesaņemot nekādu instrukciju no TomTom GO.

Navigācija

Virzīties uz...

Šis ir visvienkāršākais un visnoderīgākais sākumpunkts vairākās situācijās. Ņemot vērā Jūsu pašreizējo GPS atrašanās vietu, Jūs varat izmantot šo komandu lai virzītos uz jebkuru adresi, krustojumu, iecienītu vietu, Interesējošo Punktu u.t.t. Izvēlieties 'Virzīties uz...' lai ieietu funkcijas pirmajā iestatījumu ekrānā.

'Nesen izmantotie galamērķi' ir noderīgs `laika taupītājs`, rādot adrešu sarakstu, Interesējošo punktu un citus galamērķus kurus Jūs lietojāt iepriekš.

'Adrese' rāda tās pašas pilsētas/ielas kuras Jūs lietojāt 'Pirmā maršruta plānošana', tādēļ vienkārši izvēlieties galamērķi ierastā veidā. Ja Jūs neesat pārliecināts kā pareizi rakstīt ielas nosaukumu, vienkārši atkal ievadiet pilsētas nosaukumu vai lietojiet 'Pilsētas centrs'  (aprakstīts zemāk) kas aizvedīs Jūs pilsētas ğeogrāfiskajā centrā.

'Māja' ir ātra un nepārprotama funkcija, kaut gan, ja Jūs neizvēlējāties ievadīt Jūsu mājas adresi TomTom sistemā, tā varētu joprojām palikt `pelēcīga`. Sīkākai informācijai par to kā ievadīt mājas adresi, skatieties 'Mājas adreses ievadīšana'.

Kaut arī Jūs izmantosiet TomTom sistēmu lai atrastu vietas kuras Jūs nepazīstat ļoti labi, būs arī tādas vietas kuras Jūs apciemojat bieži un Jums ir iespēja izmantot navigācijas sistēmu starp šīm vietām neievadot adresi visās detaļās katru reizi. Šim nolūkam var izmantot funkciju 'Iecienītās vietas' (skatieties funkcijas aprakstu zemāk). Lietojiet 'Iecienītās vietas' lai izskaitļotu maršrutu starp bieži apciemotām vietām.

Piezīme: 'Iecienītās vietas' paliks `pelēcīgas` un nepieejamas kamēr Jūs vēl neesat ievadījis Iecienītās vietas.

'Interesējošais punkts' ir Jūsu ceļvedis milzīgā dzelzceļa staciju, restorānu, benzīntanku, bankomātu un citu noderīgu vietu datu bāzē. Izvēloties šo funkciju uz ekrāna parādīsies piecu visbiežāk lietojamo kategoriju ikonas. Ja Jums vajadzīgā kategorija neparādās šeit, lietoiet  lai pārlūkotu visas iespējamās kategorijas.

Lietojiet un lai caurskatītu visu sarakstu, vai ievadiet Jūs interesējošās kategorijas dažus pirmos burtus. Kad Jūs pamanīsiet vajadzīgo kategoriju, izvēlieties to lai redzētu visus Interesējošos punktus (IP) šajā kategorijā. Visi IP būs piedāvāti Jūsu uzmanībai sakārtoti pēc to attāluma no Jūsu pašreizējās atrašanās vietas. Lietojiet un lai caurskatītu visu sarakstu, vai, ja IP nosaukums ir zināms, izvēlieties tastatūras ikonu  un tad ievadiet nosaukuma dažus pirmos burtus.


Ārpus Interesējošā punkta (IP) Jūs redzēsiet uz ekrāna arī citus simbolus. Taisna zaļā bulta nozīmē ka IP ir uz Jūsu maršruta; saliekta zaļā bulta nozīmē ka, lai sasniegtu IP ir vajadzīga neliela novirze no maršruta; saliekta dzeltenā bulta nozīmē ka, lai sasniegtu IP ir vajadzīga lielāka novirze no Jūsu maršruta; beidzot, ja blakus IP nav norādīts nekāds simbols, tas nozīmē ka IP vispār neatrodas uz Jūsu maršruta.

Izvēlieties jebkuru IP lai izmantotu to par Jūsu ceļojuma galamērķi.

Padoms: Dažas Interesējošo punktu kategorijas (tādas kā:`Kulta vieta`, `Teātris`) var iekļaut informāciju tikai par lielām pilsētām.

Izvēloties 'Virzīties uz...' izvēlnē, Jūs varat apskatīt arī citas ar navigāciju saistītas opcijas. Lietojiet 'Pasta indekss'  ja Jūs ziniet pasta indeksu savam galamērķim un dodat priekšroku tā izmantošanai pilsētas nosaukuma vietā. Kad Jūs izvēlējāties pasta indeksu pārlūka logā, Jums varētu prasīt ielas un mājas numuru ierastā veidā.

Padoms: Jūs varat mainīt savas domas un sākt ievadīt pilsētas nosukumu. Vai arī tiešām sākt ievadīt pasta indeksu galvenājā adrešu pārlūka logā. Tā tik tiešām ir Jūsu izvēle. Lūdzu ievērojiet, ka pilnībā pasta indeksu funkcija darbojas tikai Lielbritānijā un Nīderlandē.

Ja Jūs labi pārziniet kartes un dodat priekšroku izvēlēties galamērķi `uz aci` vai neesat pārliecināts, ka ziniet pareizo ielas nosaukumu un pasta indeksu ko ievadīt, lietojiet 'Punkts uz kartes'  funkciju. Jūs varat pārskatīt karti, pietuvinot vai attālinot cik vajadzīgs. Beidzot, izvēlieties punktu uz kartes par galamērķi un apstipriniet ar `Pabeigts` pogu. Sīkākai informācijai par to kā lietot TomTom karšu pārlūku, skatieties nodaļu 'Kartes'.


Gan TomTom GO, gan TomTom Navigator pieskaroties kartes jebkurā vietā Jūs varat `pavikt` to vēlamā virzienā. Attālināt vai pietuvināt karti Jūs varat vertikāli pārvietojot mēroga pogu ekrāna labajā malā. TomTom MOBILE lietotājiem jāizmanto to D-pad un Enter taustiņus.

Kad apciemojat nepazīstamu pilsētu Jums var nebūt zināma galamērķa precīza adrese, šajā gadījumā lietojiet 'Pilsētas centrs' funkciju lai automātiski tiktu vadīti uz jebkuras ierastā veidā ievadītas pilsētas ğeogrāfisko centru.

Līdzīgi lietojiet 'IP pilsētā' lai virzītos uz Interesējošo punktu (IP) nepazīstamā pilsētā (piemēram: Viesnīca vai Auto Stāvvieta). Kā ierasts, izvēlieties pilsētas nosaukumu un pēc tam IP kategoriju. Iespējamie IP ir sakārtoti pēc to attāluma no izvēlētās plisētas centra.


Kad izskaitļošana ir pabeigta pārskats būs attēlots uz attiecīga mēroga kartes. Izvēlieties `Maršruts` lai izpētītu maršrutu dažādos veidos. Sīkākai informācijai skatieties 'Padziļināta maršruta plānošana'.

Iecienītās vietas

Iecienīto vietu pievienošana

'Iecienītās vietas' ir vietas kuras Jūs bieži apmeklējiet un starp kurām Jūs vēlaties ceļot neievadot pilnu adresi katru reizi. Izvēlieties 'Pievienot iecienīto vietu' lai atvērtu iestatījumu izvēlni.


Jūs pamanīsiet ka izvēlne `Pievienot Iecienīto vietu`ir līdzīga izvēlnei 'Virzīties uz' iepriekšējā nodaļā. Lai kuru izvēlni Jūs lietotu, tik līdz vieta ir izvēlēta Jums būs iespēja to ievadīt kā Iecienīto vietu (piemēram: `Jāņa māja`, `Birojs`, `Sporta zāle`)

Padoms: Kad dodat nosaukumu Iecienītai vietai, burti, kurus Jūs ievadiet, aizvieto izceltos ierosinājumus. Ja Jūs tikai vēlaties pievienot pāris burtus piedāvātiem ierosinājumiem tad, vai nu pieskarieties izceltajiem vārdiem (TomTom GO un Navigator lietotāji), vai nu virziet Navigator pogu pa labi (TomTom MOBILE lietotāji).

Izvēlieties  'Māja' . Šeit ir iespējams papildus ērtībai ievadīt Jūsu mājas atrašanās vietu Iecienīto vietu sarakstā. Ja šis iestatījums ir joprojām `pelēcīgs` tad tas nozīmē ka Jūs vēl neesat iestatījuši mājas adresi. Lai uzzinātu kā to darīt, skatieties 'Mājas adreses ievadīšana'.

Izvēlieties 'Adrese' lai pievienotu Jūsu vēlamo adresi Iecienīto vietu sarakstā.

Izvēlieties 'Nesen izmantotie galamērķi' lai pievienotu jebkuru no nesen izmantotām adresēm vai Interesējošiem punktiem Jūsu Iecienīto vietu sarakstam.

Izvēlieties 'Intersējošais punkts' lai izvēlētos Interesējošo punktu (IP) no esošās datu bāzes un pievienotu to Iecienīto vietu sarakstam. Tāpat kā navigācijas izvēlnē, uz ekrāna parādīsies piecu visbiežāk lietojamo kategoriju ikonas. Ja Jums vajadzīgā kategorija neparādās šeit, lietojiet  lai pārlūkotu visas iespējamās kategorijas. Visi IP būs piedāvāti Jūsu uzmanībai sakārtoti pēc to attāluma no Jūsu pašreizējās atrašanās vietas. Vienkārši paņemiet jebkuru IP lai ievadītu to Iecienīto vietu sarkstā.

Izvēloties , Jūs varat aplūkot vairākas opcijas jaunu vietu ievadīšanai Iecienīto vietu sarakstā. Izvēlieties no 'Pasta indekss' , 'Punkts uz kartes' , 'Pilsētas centrs' vai 'IP pilsētā' , tieši tādā pašā veidā kā Jūs to darītu lai lietotu kādu no tām galamērķa norādīšanai iepriekšējā nodaļā.

Izvēloties 'GPS atrašanās vieta' Jūs varat ātri saglabāt pašreizējo atrašanās vietu. Piemēram, ja Jūs braucat garām kādai interesantai vietai un gribētu atgriezties tur arī vēlāk. Lai Jums nevajadzētu meklēt vietu pēc adreses, šis ir visātrākais veids kā saglabāt jaunu Iecienīto vietu. Izmantojiet to kad Jūs apciemojat kādu vietu, kur ziniet, ka gribēsiet atgriezties vēlāk.

Padoms: Jums nevajag fiziski ceļot vietā lai saglabātu to Iecienīto vietu sarakstā! Tā vietā skatieties `Kursora funkcijas`'Pārlūkot karti' nodaļā.

Kad vieta būs saglabāta Iecienīto vietu sarakstā, tā tiks rādīta katru reizi kad Jūs skatieties šajā sarakstā, piemēram: `Virzīties uz...` 'Iecienītā vieta' .

Padziļināta maršruta plānošana

Alternatīvas meklēšana

Varbūt Jūs neesat apmierināts ar izskaitļoto maršrutu? Varbūt maršruts iet caur pārāk noslogotu krustojumu? Varbūt Jūs pamanījāt ceļa remontdarbus priekšā? Vai nu varbūt Jūs tiešām vēlējāties izbraukt cauri kādai konkrētai vietai? Šie ir tie gadījumi kad Jums palīdzēs iestatījums  'Atrast alternatīvu...' .

Izvēlieties 'Ceļot caur...'  ja Jūs gribat būt pārliecināts ka maršruts ies caur kādu konkrētu vietu, (piemēram: lai ievestu vai paņemtu kādu cilvēku, priekšmetu vai vēstuli pa ceļam uz Jūsu galamērķi). Jauna vieta tiek izvēlēta tieši tādā pašā veidā kā tiek izvēlēti maršruta sākums vai galamērķis ar ierasto (`Māja`, Iecienīta vieta`, `Adrese`, `Interesējošais punkts` u.t.t.) iestatījumu palīdzību. Kad tas izdarīts, jauns maršruts tiek plānots caur vēlamo vietu.

Padoms: Ja Jūs vēlaties iekļaut vairāk nekā vienu `caur` vietu Jūsu ceļojumā, turpmāk lietojiet visaptverošo funkciju `Ceļvedis`kas ir aprakstīta zemāk šajā nodaļā.

Ja Jūs pamanījāt noslogotu ceļa posmu un vēlaties no tā izvairīties - izvēlieties 'Izvairīties bloķētu ceļu' . Lai taupītu Jūsu laiku, kā arī lai nenovērstu uzmanību no ceļa, eksistē četri iepriekš noteikti iestatījumi. Novērtējiet kāds ir attālums no Jums līdz priekšā bloķētajam ceļa posmam '100m', '500m', '2000m' vai '5000m' un tad izvēlieties piemērotu ikonu.


Kad Jūs esat izvēlējies vienu no ceļa bloķējuma iestatījumiem, tad pēc Jūsu novērtētā attāluma tiek izskaitļots jauns maršruts, kas ļauj izvairīties no sastrēguma.

Padoms: Pēc šīs funkcijas izvēlēšanas, pagrieziena instrukcija var parādīties uz ekrāna gandrīz nekavējoties. Ja Jūs tomēr turpināsiet braukt `bloķējuma` virzienā, varētu būt ieteicams izmantot `Atrast alternatīvu...` un pēc tam atkal `Izvairīties bloķētu ceļu` lai jauns maršruts tiktu izskaitļots ņemot vērā Jūsu pašreizējo atrašanās vietu.

Ja vēlaties izvairīties no kāda konkrēta ceļa krustojuma, jo ziniet, ka tas ir ļoti bieži noslogots, lietojiet funkciju `Izvairīties no maršruta daļas` . Ar un caurskatiet Jūsu pašreizejās maršruta instrukcijas, izvēloties krustojumu no kura vēlaties izvairīties. Jauns maršruts tiks izskaitļots.

Padoms: Ikviens krustojums, kurš jau tika izbraukts, parasti paliek `pelēcīgs` un vairs nevar būt izvēlēts.

Beidzot, ja vēlaties atrast alternatīvu maršrutu tikai tāpēc ka Jums nepatīk oriğinālais maršruts lietojiet 'Izskaitļot alternatīvu' . Tas ļauj izmantot citus iespējamos ceļus. Pārskats būs piedāvāts tad kad maršruts ir izskaitļots, un Jūs varat izvēlēties 'Maršruts' lai iegūtu detlizētāku instrukciju, vai 'Pabeigts' lai atgrieztos galvenajā navigācijas skatā. Jūs varat turpināt pieprasīt (aizvien vairāk neefektīvos) alternatīvus maršrutus izmantojot šo pašu metodi līdz parādās ziņa 'Maršruts nav atrasts'. Izvēlieties 'Pārrēķināt sākotnējo' lai atgrieztos pie oriğinālā maršruta.

TomTom Traffic

Ja Jums ir aktivizēts TomTom Traffic ar derīgu abonēšanu, varat izmantot arī `Samazināt satiksmes aizkavēšanos'  funkciju lai pārrēķinātu maršrutu tadā veidā ka tajā tiktu ņemta vērā satiksmes informācija (ceļa negadījumi). Sīkākai informācijai skatieties TomTom PLUS nodaļu.

Padziļināta plānošana

Kaut gan visbiežāk Jūs izmantosiet savu pašreizējo atrašanās vietu kā maršruta sākumpunktu dažreiz Jūs gribētu izplānot maršrutu iepriekš. Šim nolūkam lietojiet 'Padziļināta plānošana' kas ļauj aplūkot piemērotu maršrutu un ceļojuma ilgumu starp jebkurām divām vietām. Šo funkciju ir  iespējams izmantot lai palīdzētu kādam citam nokļūt Jūsu pašreizējā atrašanās vietā.

Padoms: 'Padziļināta plānošana' var būt atrasta galvenās izvēlnes citā lapā. Lietojiet lai to sameklētu.


Pazīstama iestatījumu izvēlne, bet šoreiz tā pieprasa Jūsu ceļojuma sākumpunktu (jautājums, kurš netiek prasīts lietojot funkciju `Virzīties uz...`)

Ierastā veidā izvēlieties maršruta sākumpunktu. Jums tiks prasīts 'Izvēlieties galamērķi', izmantojot ierastās izvēlnes. Beidzot, Jums uzdos papildus jautājumu jo iespējams, ka Jūs veidojat šo maršrutu priekš kāda cita. Izvēlieties starp 'Ātrākais maršruts', 'Īsākais maršruts' (automašīnām), 'Izvairīties no automağistrālēm', 'Pastaigs maršruts' (īsākais maršruts, ignorējot ceļu satiksmes noteikumus un neizmantojot automağistrāles), 'Velosipēda maršruts' (īsākais maršruts sekojot ceļu satiksmes noteikumiem un neizmantojot automağistrāles) vai 'Ierobežots ātrums' (ātrākais maršruts automašīnai ar ierobežotu maksimālo ātrumu, t.i., dodot priekšroku visiem ceļiem izņemot automağistrāles).


Ja Jūs vēlaties šo izvēli izmantot katru reizi, kad plānojiet maršrutu vai vēlaties izmainīt iestatījumus pēc noklusējuma, skatieties  'Plānošanas iestatījumi'.

Tiklīdz izplānots pēc Jūsu vēlmes, labākais maršruts tiek rādīts uz piemērota mēroga kartes. Tāpat kā ar 'Virzīties uz...', Jūs varat izvēlēties 'Maršruts' pogu lai pārlūkotu detalizētas maršruta instrukcijas, kā paskaidrots 'Skatīt maršrutu' nodaļā zemāk. Beidzot, izvēlieties 'Pabeigts' pogu lai atgrieztos galvenajā navigācijas skatā.

Skatīt maršrutu

Ja maršruts ir jau izplānots, Jūs varat to pārskatīt dažādos veidos izvēloties funkciju 'Skatīt maršrutu' .

Lietojiet `Pārlāpot kā tekstu'  lai iegūtu vienkāršu sarakstu ar maršrutā izmantojamiem krustojumiem un attālumiem (vai laikiem, lietojiet `Iestatījumi` pogu lai izvēlētos vēlamo informācijas veidu) starp tiem. Izvēloties kādu konkrētu krustojumu uz šī ekrāna vai izmantojot 'Pārlāpot kā bildes'  izvēli, rādīs katru krustojumu `3D` veidā ar skaidri apzīmētām pagriezienu instrukcijām. Ar  un  palīdzību Jūs varat pārlapot izplānoto maršrutu uz priekšu vai atpakaļ.


'Pārlapot kā bildes` ir ātrs un efektīvs veids kā iegūt labāko vērienu par paredzamo braucienu.

Pēc tiem pašiem principiem, bet animētā veidā 'Sākt maršruta demonstrējumu'  simulē Jūsu ceļojumu līdz pat 500% `reālā laika` paātrinājumu (izvēloties laika mērogu uz paneļa). Tas labi darbojas ceļojumiem pilsētā, bet garākiem ceļojumiem ir ieteicams izmantot 'Parlāpot kā bildes' , aprakstīto augstāk. Lai pārtrauktu animāciju izvēlieties 'Skatīt maršrutu'  un tad 'Pārtraukt maršruta demonstrējumu' .

Padoms: Kad pārlapojiet maršrutu kā bildes, pieskarieties ekrāna centrā lai mainītu starp 2D un 3D katra krustojuma skatiem (šī iespēja nav pieejama TomTom MOBILE lietotājiem).

Beidzot, Jūs varat izpētīt ieplānoto maršrutu uz pierastās lejupejošās kartes. Izvēlieties 'Pārlāpot maršruta karti'  lai pārklātu maršrutu uz kartes kuru Jūs varat `pavilkt` jebkurā virzienā kā arī pietuvināt vai attālināt. Sīkākām detaļām, par to kā izmantot kartes, skatieties nodaļu 'Kartes'.

Lai atkal redzētu Jūsu maršruta grafisko pārskatu līdzīgā veidā kā tas tika rādīts kad maršruts bija tikko izskaitļots, varat izmantot 'Rādīt maršruta kopsavilkumu' .

Dzēst maršrutu

Izvēlieties 'Dzēst maršrutu'  ja Jūs vēlaties pilnībā izdzēst pašreizējo maršrutu. Kopš šī brīža, Jūsu atrašanās vieta būs rādīta uz kartes, bet nekādas instrukcijas vai padomi netiks piedāvāti.

Padoms: Jums nevajag dzēst maršrutu pirms Jūs sākat jaunu: tas tiek veikts automātiski.

Ceļveža plānošana

Kaut gan 'Virzīties uz...'  ir perfekti piemērots ikdienas ceļojumiem, iespējams, ka Jums var pārādīties vajadzība izplānot lielāka mēroga ceļojumu. Jūs pat varētu vēlēties saglabāt ceļojuma detaļas lai izmantotu tās nakotnē vai pat nodotu tās citiem lietotājiem. Lietojiet 'Ceļveža plānošana'  lai veidotu jaunu ceļvedi vai rediğētu eksistējošo.

Ceļvedis būtībā ir `maršruta punktu` un `galamērķu` saraksts. Vislabākais maršruts ir izskaitļots apciemojot katru no tiem pēc kārtas (precīzā kartībā kā Jūs to norādījāt). Kopumā,  Jūs pievienojat vietu kā `galamērķi` ja vēlaties redzēt maršruta informāciju galvenajā navigācijas skatā, vai arī kā `maršruta punktu` caur kuru vienkārši ir jābrauc.


Tipisks ceļvedis, kas rāda gan maršruta punktus caur kuriem ir jābrauc, gan galamērķus, uz kuriem Jūs vēlaties tikt aizvadīts.

Kad Jūs uzsākat pirmo reizi, ceļvedis būs tukšs. Lietojiet 'Pievienot'  lai izvēlētos vietas ierastā veidā no `Māja`, `Iecienīta vieta`, `Adrese`, `Nesen izmantotie galamērķi` u.tt. Katra vieta būs pievienota kā maršruta punkts ja arī iepriekšējā ievadītā vieta bija maršruta punkts, citādi tā būs pievienota kā galamērķis.


Ievērojiet, ka precīza iestatījumu izvēlne, kas parādīta uz ekrāna, var būt savādāka atkarībā no tā vai pašreizējā ceļvedī ievadītā vieta ir maršruta punkts vai galamērķis un no tā vai vieta jau tika apciemota.

Jūs varat mainīt konkrēto ierakstu ceļvedī. Izvēloties to, uz ekrāna parādīsies maršruta punktu izvēlne (skatīt augstāk). Lietojiet 'Iezīmēt kā maršruta punktu'  lai mainītu ierakstu no galamērķa uz maršruta punktu, vai 'Iezīmēt kā galamērķi'  lai mainītu ierakstu no maršruta punkta uz galamērķi.

Lietojiet 'Iezīmēt kā`apmeklēts`'  lai apzīmētu ceļveža ierakstu un arī visus iepriekšējos ierakstus kā pabeigtus, tad navigācija turpinās no nākamā (neapciemotā) ieraksta. Jūs pat varat atgriezties un apceļot šo ceļveža daļu vēlreiz, izvēloties vietu kur Jūs jau esat bijis, šim nolūkam Jūs varat izmantot funkciju 'Iezīmēt kā `apmeklēt`' , kas ļauj šim un visiem turpmākajiem ierakstiem būt atkal iekļautiem navigācijā.

'Dzēst vienību', 'Pacelt vienību uz augšu' un 'Nolaist vienību uz leju' funkcijas ir pašsaprotamas.

Ja Jūs gribat saglabāt savu ceļvedi lai atkal izmantotu to turpmāk vai arī Jūs vēlaties ielādēt iepriekšējo ceļvedi, izvēlieties 'Iestatijumi', lietojiet 'Saglabāt ceļvedi'  vai 'Ielādēt ceļvedi'  atbilstoši. Kad saglabājāt, Jūs varat ierakstīt ceļveža nosaukumu izmantojot uz ekrāna piedāvāto tastatūru (pēc noklusēšanas nosaukums tiek veidots no Jūsu iepriekšējā galamērķa).


Saglabājot ceļvežus Jūs varat izmantot tos vēlāk. Jums nevajadzēs ievadīt vietas no jauna. Izmantojiet šo ekrānu lai saglabātu, ielādētu vai dzēstu ceļvedi vai arī uzsākt jaunu.

Izvēlieties 'Sākt virzīšanu'  uz 'Iestatijumi'  izvēlnes lai sāktu navigāciju.

TomTom Plus

Pieslēgums Jūsu mobilajam telefonam (tikai GO lietotājiem)

Ja Jūsu mobilajam telefonam ir `Bluetooth` funkcija Jūs varat izmantot TomTom GO lai iegūtu TomTom PLUS iespējas.

Piezīme: Apmeklējiet www.tomtom.com lai redzētu iespējamo telefonu sarakstu ar Bluetooth funkciju.

Šī ir pirmā reize kad Jūs lietojat TomTom Go kopā ar telefonu un tāpēc, lūdzu, ievērojiet sekojošus soļus lai savienotu divas ierīces.

 1. Izvēlieties ‘Pieslēgties jūsu telefonam.
 2. Izvēlieties Jūsu telefona tipu no piedāvātā saraksta
 3. Kad Jums tiek piedāvāts pieslēgties, ievadiet telefonā`paroli` ‘0000’.
 4. Jums būs piedāvāts veikt bezvadu pievienojumu Internetam. Dariet to lai izmantotu TomTom PLUS iespējas.
Padoms: Lai ļautu automātisko savienojumu, izvēlieties TomTom GO kā ‘uzticīgu’ ierīci savā telefonā. Sīkākai informācijai skatieties Jūsu telefona lietošanas instrukciju.

Par TomTom PLUS

Mūsu piedāvātās TomTom PLUS iespējas dos Jums reāla laika informāciju par sastrēgumiem uz ceļiem lai palīdzētu no tiem izvairīties. Turklāt, tiek piedāvāta pašreizējo laika apstākļu informācija jebkurai atrašanās vietai uz Jūsu kartes, kā arī īpašas lejupielādes iekļaujot detalizētas pilsētu kartes, papildus balss failus un IP datu bāzes.

Lai lietotu TomTom PLUS, Jums ir vajadzīgs:

(Ja Jums jau ir pieeja internetam Jūsu mobilajā telefonā, tad tam droši vien jau ir GPRS; ja neesat parliecināts par to, prasiet sava tīkla operatoram).

Sekojiet īsai pieslēgšanas procedūrai kad Jūs lietosiet TomTom PLUSa iespējas pirmo reizi:

Ievadiet savu e-pasta adresi kā Jūsu TomTom PLUS lietotāja vārdu un TomTom produkta kodu kā paroli (bez atstarpēm). Tas arī ir viss! Tagad Jūs varat izmantot visas TomTom PLUSa iespējas.


Ievadiet Jūsu e-pasta adresi.


Bezmaksas mēğnājumam ievadiet 'PLUS' vai Jūsu paroli.

Tagad Jūs saņemsiet e-pastu ar Jūsu lietotāja vārdu un paroli, kas dos Jums pieeju `member area` TomTom PLUS interneta portālā. Jūs varat apmeklēt www.tomtom.com lai iegādātos abonementu kā arī uzzināt par piedāvājumiem un bezmaksas pakalpojumiem kas pieejami Jūsu modelim.

TomTom Traffic

Padoms: TomTom Traffic tika izstrādāta lai saņemtu satiksmes informāciju izmantojot GPRS savienojumu. Neizmatojiet to ar GSM datu savienojumu jo tas var ievērojami palielināt sakaru izdevumus.
Piezīme: Sakarā ar satiksmes informācijas dinamisko raksturu, tā nevar attēlot pašreizējo satiksmes situāciju pilnībā. Ir vietas par kurām informācija nav pieejama un daži ceļa negadījumi var palikt nepamanīti savlaicīgi. Kvalitāte, pārklājums un paziņojumu laiks katrā reğionā būs atšķirīgs.

Izvēlieties 'TomTom Traffic'  un pēc tam 'Ieslēgt satiksmi'  lai aktivizētu galveno TomTom Traffic pakalpojumu kā arī citas ar maršruta plānošanu un kartes attēlošanu saistītas funkcijas. Ja satiksmes informācija ir pieejama Jūsu reğionam tad TomTom Traffic paliks aktīvs kamēr Jūs neizvēlēsieties 'Izslēgt satiksmi' .

Izvēlieties 'Atjaunināt satiksmes informāciju'  lai lejupielādētu jaunāko satiksmes informāciju Jūsu reğionam (ja ir iespējams) no TomTom Traffic Interneta servera, izmantojot Jūsu telefona GPRS datu savienojumu. Atgriežoties galvenajā navigācijas skatā Jūs pamanīsiet jaunu satiksmes `maršruta paneli` ekrāna labajā pusē. Ekrāna augšējā labajā stūrī ir īpaša animācija, ar kuras palīdzību TomTom Traffic rāda savu pašreizējo statusu:

Satiksmes informācija tiek atjaunināta
Satiksmes informācija tika atjaunināta mazāk nekā 10 minūtes atpakaļ
Satiksmes informācija tika atjaunināta mazāk nekā 20 minūtes atpakaļ
Satiksmes informācija tika atjaunināta mazāk nekā 30 minūtes atpakaļ
Satiksmes informācija tika atjaunināta mazāk nekā 40 minūtes atpakaļ
Satiksmes informācija tika atjaunināta vairāk nekā 40 minūtes atpakaļ
Ja indikātora krāsa kļūst dzeltena, tad tas nozīmē ka uz servera ir jauna informācija kuru Jūs varētu lejupielādēt.

Nav savienojuma ar TomTom Traffic serveri. Mēğiniet atkal izvēlēties `Atjaunināt satiksmes informāciju'. Ja savienojums joprojām neizveidojas,  tad tas varētu būt kāds no sekojošiem iemesliem:

Nepareizie GPRS iestatījumi. Prasiet sava tīkla operatoram palīdzēt Jums ar telefona iestatījumiem.

Piereğistrēta cita iekārta. Izvēlieties 'Jauna iekārta` `My TomTom` sekcijā `Mana Satiksme` portālā www.tomtom.com un mēğiniet vēlreiz. (Jūs varat izmantot savu abonementu TomTom Traffic vienlaicīgi tikai vienai iekārtai.)

Jūsu abonementa termiņš ir beidzies. 'My TomTom' nodaļā `Traffic` Jūs varat apskatīt sava abonementa detaļas kā arī pagarināt to.

Ja Jūsu maršruts ir jau izplānots, tad Jūs varēsiet izmantot maršruta paneli zem TomTom Traffic statusa animācijas. Iedomājieties ka panelis, no apakšas uz augšu atspoguļo Jūsu atlikušo ceļojumu. Ceļa negadījumi tiek rādīti attiecīgos punktos gar maršruta paneli, tātad Jūs varat redzēt kādi šķēršļi būs priekšā. TomTom Traffic izmanto dažādas ikonas ceļu negadījumu apzīmēšanai. Skatieties zemāk:

Satiksmes negadījums Ceļa remontdarbi Izvairīts satiksmes negadījums
Negadījums Slēgta viena vai vairākas joslas Migla
Sastrēgums Celš slēgts Lietus
Vējš/Vētra Sniegs/Ledus/Krusa    

Jūs pamanīsiet ka tādas pašas ikonas izmantotas 'TomTom Traffic' sistēmā. Lietojiet opciju 'Rādīt satiksmes informāciju' lai redzētu pārskatu par visiem negadījumiem Jūsu plānotajā maršrutā. Papildus iepriekš minētajām ikonām, pārskats arī rādīs trīs dažādus ceļa noslogotības variantus: (lēna satiksme), (nekustīga satiksme) un (ceļa remontdarbi).


Tipisks TomTom Traffic pārskats. Izvēlieties 'Atjauninat' lai saņemtu jaunāko satiksmes informāciju no TomTom servera.

Izvēlieties 'Parplanot' lai izskaitļotu jaunu maršrutu kas ņemtu vērā negadījumus un to nopietnību. Skaidrības labad ievērojiet ka negadījumi pārskatā ir attēloti ar sarkaniem  aplīšiem. Ar  un Jūs varat apskatīt vienu pēc otra negadījumus detalizētāk.


Numurs (piemēram:. 1 no 17) nosaukumu panelī norāda kuru negadījumu Jūsu maršrutā tagad aplūkojiet.

Piezīme: Izplānotais maršruts var joprojām vadīt Jūs caur satrēgumu ja tas tiek izvērtēts kā ātrākais ceļš uz Jūsu galamērķi (t.i. ātrāk nekā citas alternatīvas).
Padoms: Kā alternatīvu 'Parplanot' lietošanai TomTom Traffic pārskata logā Jūs varat izmantot 'Samazināt satiksmes aizkavēšanos' izvēlnē 'Atrast alternatīvu'.

Tā vietā lai aprobežotos tikai ar konkrētu maršrutu, Jūs varat izvēlēties 'Pārlūkot karti' lai redzētu visus satiksmes negadījumus piemērotus Jūsu izvēlētai kartei. Kā ierasts, Jūs varat `pavilkt` karti jebkurā virzienā vai pietuvināt/attālināt lai redzētu jebkuru reğionu atbilstošās detaļās.


Ko līdz Jūs pietuviniet karti, TomTom Traffic mainīs negadījumu apzīmējumus pret detalizētām ikonām dodot Jums vairāk infomācijas. Ja Jūs izvēlēsieties konkrētu negadījumu, visas detaļas parādīsies uz ekrāna tāpat kā `Rādīt satiksmes informāciju` funkcijā.

Atkarībā no Jūsu GPRS ātruma, Jūs varētu izmantot `Mainīt Traffic iestatījumus' lai automātiski turētu TomTom Traffic (un Jūsu maršrutu) atjauninātu kamēr Jūs esat ceļā. Pilnīgai automatizācijai izvēlieties 'Maršruta laikā automātiski atjaunināt satiksmes informāciju' un 'Automātiski optimizēt maršrutu pēc katras atjaunināšanas'. Ja vēlaties, varat apstiprināt arī 'Nopīkstēt, kad mainās maršruta satiksmes situācija', lai saņemtu skaņas brīdinājumu kad atjaunināšana notika un jauna satiksmes situācija ir paziņota.

Satiksme uz My TomTom

Ieejot `My TomTom` nodaļā Traffic (www.tomtom.com), Jūs varēsiet:

TomTom Weather

Izvēlieties galvenās izvēlnes iestatījumu`TomTom Weather' lai iegūtu priekštatu par pašreizējiem laika apstākļiem jebkurā ierastā veidā izvēlētajā galamērķī. Izmantojot Jūsu iestādīto bezvadu GPRS Interneta savienojumu, TomTom apkopo laika apstākļu informāciju no tūkstošiem metereoloğisko staciju pasaulē (parasti atrodās lidostās), piedāvājot vispiemērotāko informāciju pieprasītai vietai.

 

Pieejamā laika apstākļu informācija sevī ietver:

Papildinājumu lejupielāde

Papildus augstāk minētajiem dinamiskiem pakalpojumiem, Jūs varat lejupielādēt ari vairākus papildinājumus, tādus kā jaunie Interesējošie punkti, jaunas balsis u.t.t. Papildinājumi mēdz būt bezmaksas kā arī tie kurus Jūs jau esat nopircis (lai Jūs varētu tos lejupielādēt, ja ir vajadzīgs) un arī ierobežots skaits `prēmijas`produktu Jūsu TomTom lietošanas sākumstādijā. Iespējamo `prēmijas`papildinājumu saraksts, kas parādās Jūsu ierīcē, būs atkarīgs no izmantoto produktu skaita ko Jūs `izlietojāt`kopš sākāt lietot TomTom. Jūs varat nopirkt vairāk papildinājumu jebkurā brīdī no www.tomtom.com.

Sākiet ar 'Lejupielādēt papildinājumus' galvenajā izvelnē

Kartes lejupielāde

Izvēlieties 'Lejupielādēt karti' lai iegūtu tās pilsētas karti kura nebija TomTom komplektā kad Jūs to nopirkāt. Piemēram, ja Jūs plānojiet nedēļas nogales vai pilsētas ceļojumu, Jūs varat lejupielādēt sava galamērķa pilsētas karti. Sekojiet instrukcijām, izvēloties valsti un tad meklējot vajadzīgās pilsētas nosaukumu.


Dažas sakritības var būt apzīmētas kā '[big]' vai '[free]', kas nozīmē ka tie vai nu ir parārk lieli lai tos lejupielādēt caur GPRS, vai tie ir bezmaksas pieejami visiem (Jums nav jāuztraucas par to lejupielādi Jūsu TomTom lietošanas sākumperiodā).

Padoms<: Pilsētu kartes var būt liela izmēra. Mēs neiesakam lejupielādēt lielo pilsētu kartes izmantojot GPRS datu savienojumu jo tas var ievērojami palielināt sakaru izdevumus. Liela izmēra kartes ir ērtāk lejupielādēt Jūsu mājas datorā lai pēc tam pārsūtītu Jūsu TomTom izmantojot parasto savienojumu.


Šajā ekrānā Jūs esat gatavi lejupielādēt pilsētas karti. Jūs brīdinās ja Jūsu ierīcē nepietiek atmiņas lai lejupielādētu izvēlēto reğionu vai pilsētu karti.

Lai varētu sākt izmantot jauno karti, lietojiet 'Organizēt kartes'.

IP lejupielāde

Jauno IP lejupielādes process ir ļoti līdzīgs. Lietojiet 'Lejupielādēt IP' . Tikai tie IP, kuri ir komplektā ar TomTom, bezmaksas vai ir pieejami Jūsu TomTom lietošanas sākumposmā (prēmijas), būs minēti sarakstā.


Tiklīdz tie lejupielādēti, Jūs varat izvēlēties jaunos IP kā Jūsu galamērķus ierastā veidā, vai iestatīt lai tie parādās uz kartes.Tāpēc lietojiet  'Rādīt IP' un 'Organizēt IP'.

Balss lejupielāde

Jūsu TomTom sistēma nāk ar vairākām balsīm kuras Jūs vada ceļojuma laikā. Ar TomTom PLUS Jūs varat lejupielādēt jaunas balsis lai atrastu sev piemērotāko (vai izklaides pēc). Digitālās balss paraugu faili ir diezgan liela izmēra, tāpēc mēs neiesakam tos lejupielādēt caur GPRS. Lietojiet Jūsu mājas datora ātro interneta pieslēgumu lai tos lejupielādētu no www.tomtom.com, pēc tam pārsūtiet tos izmantojot USB kabeli. Tiklīdz tie ir lejupielādēti, lietojiet 'Mainīt balsi' lai sāktu izmantot balss paraugus ierīcē.


Kā iepriekš, tikai bezmaksas, tās, kuras bija komplektā vai `prēmijas` balsis, kuras  Jūs nopirkāt būs minētas sarakstā.

Kartes krāsu lejupielāde

Jūsu TomTom sistēma nāk ar vairākām karšu un navigācijas krāsu shēmām, lai kalpotu Jūsu individuālai gaumei, reğionālām starpībām un nakts/dienas lietošanai. Izmantojiet 'Lejupielādēt kartes krāsas' lai redzētu papildus shēmas pieejamās TomTom PLUS.

Tiklīdz lejupielādēts, lietojiet 'Mainīt kartes krāsas' lai pārskatītu un izvēlētos jaunu krāsu shēmu.

Atjauninājumu lejupielāde

Izvēlieties 'Lejupielādēt atjauninājumu' lai pārbaudītu vai Jūsu TomTom sistēmai ir pieejami lietojumprogrammu atjauninājumi. Ja ir pieejami, tad tos vajadzētu lejupielādēt caur Jūsu mājas datoru.

Pakalpojuma kontu rediğēšana

Jūs varat izmantot 'Rediğēt pakalpojuma kontu' lai ievadītu atjaunotās TomTom PLUS lietotāja vārda un paroles detaļas Jūsu ierīcē. Iespējams, ka Jums vajadzēja tos mainīt uz tādiem kurus vienkāršāk atcerēties. Šīs izmaiņas var veikt portālā www.tomtom.com.

Piezīme: TomTom PLUS pakalpojumi atšķiras dažādās valstīs un tiek atjaunināti regulāri. Lūdzu, periodiski apmeklējiet www.tomtom.com lai uzzinātu par īpašiem piedāvājumiem.
Piezīme: TomTom PLUS pakalpojumu izmantošana neiekļauj GPRS sakaru izmaksas. Lūdzu, pārbaudiet informāciju par izmaksām pie Jūsu tīkla operātora.

Kartes

Digitālās kartes veido pamatu tam ko Jūsu TomTom produkts var paveikt un vairākas funkcijas izmanto kartes pārlūku. Šī nodaļa palīdz orientēties kartes pārlūkā un izmantot to galamērķa izvēlei kā arī vietu meklēšanai.

Kartes pārlūks

Izvēlieties 'Pārlūkot karti' Browse map lai sāktu darbības ar kartes pārlūku. Karte ir orientēta tādā pašā veidā kā parastā papīra karte, t.i. ar Ziemeļiem uz augšu un tā rāda pilsētas, ciematus, svarīgos ceļus, ielas, dzelzceļa līnijas, upes un ezerus. Atšķirībā no parastās papīra kartes, Jūs varat pietuvināt un attālināt mērogu un mainīt detaļu daudzumu. Jūs varat uznest uz kartes Interesējošo punktu kategorijas, satiksmes informāciju (ja ir abonēta) un individuālos iestatījumus kā Iecienītas vietas un maršruta skumpunktu/galamērķi.

Kartes pārlūka galvenie elementi ir:
Mēroga panelis
Kursora atrašanās vieta
GPS poga, izmantojiet to lai nocentrētu karti ap Jūsu pašreizējo atrašanās vietu
Pietuvināšanas/Attālināšanas panelis
Jūsu pašreizējā GPS atrašanās vieta
Iestatījumu poga (aprakstīts zemāk)
Meklēšanas poga (aprakstīts zemāk)
Kursora poga (aprakstīts zemāk)
Interesējošais punkts, parādīsies uz kartes saskaņā ar Jūsu individuāiem iestatījumiem.
Piezīme: Kartes un ar to saistīto kontrolfunkciju izskats nenozīmīgi mainīsies kad tiks izmantots TomTom Traffic pakalpojums (blāvākas galvenās krāsas, izcelti ceļa negadījumi). Turklāt, TomTom GO tālvadības pults vai TomTom MOBILE lietotāji redzēs tikai divas pogas, 'Iestatījumi' un 'Pabeigts'. Šajos gadījumos izvēloties 'Iestatījumi' parādīsies papildus vadības, iekļaujot 'Lietojiet kursoru...' un 'Meklēt'.

Jūs varat pārlūkot karti `pavelkot`to ar pirkstu (TomTom GO), rādītājzīmuli (Navigator) vai izmantojot Navigator pogu (TomTom MOBILE). Kartes parasti atvērsies noteiktā mērogā lai ietvertu nesen izskaitļotu maršrutu vai parādītu kāda konkrēta krustojuma detaļas, bet Jūs variet koriğēt mērogu savām vajadzībām. Ja pietuvināšanas/attālināšanas panelis ir parādīts, tad vienkārši lēnām pavelkiet tā pogu Zoom handle uz augšu un leju. Karte pietuvināsies (kad pogu bīdīsiet uz leju) un attālināsies (kad pogu bīdīsiet uz augšu) ap pašreizējo kursora pozīciju. Ja pietuvināšanas/attālināšanas panelis nav pārādīts (TomTom MOBILE vai TomTom GO kad tiek izmantota tālvadības pults), spiediet 'OK' lai piekļūtu pietuvināšanas/attālināšanas funkcijām.

Padoms: Tikai priekšskatījuma karte tiek parādīta kamēr Jūs mainiet pietuvināšanas/attālināšanas līmeni. Tiklīdz Jūs atlaižat pirkstu, karte tiek parādīta visās detaļās.

Kursora funkcijas

Kursors ir Jūsu visvērtīgākais instruments kartes pārlūkošanā. Izvēlieties jebkuru punktu uz kartes lai novietotu tur kursoru. Tad Jūs varat darboties pašreizējā kursora pozīcijā izmantojot kursora funkciju .


Pēc kursora novietošanas, tuvākais ceļa posms tiek automātiski iezīmēts zaļā krāsā un tam tiek pielikts apzīmējums, kopā ar sākuma un beigu māju numuriem katrā ceļa posma pusē (ja piemērots).

Izvēlieties 'Virzīties šeit' lai plānotu maršrutu no Jūsu pašreizējās GPS atrašanās vietas uz kursora atrašanās vietu.

Izvēlieties 'Centrēt uz kartes' lai padarītu kursora pozīciju par jauno kartes centru, t.i. ar Jūsu izvēlēto punktu ekrāna centrā.

Izvēlieties 'Atrast tuvējo IP' lai atrastu kursora pozīcijai tuvāk esošo Interesējošo punktu. Kā ierasts, parādītas piecu nesen lietotu kategoriju ikonas. Izmantojiet Arrow-head un Arrow-head down lai caurskatītu visu Interesējošo punktu sarakstu kas ir sakārtots atkarībā no IP attāluma līdz kursora pozīcijai. Izvēlieties Jums vajadzīgo lai to parādītu kartes centrā vai, cik vien tuvu iespējams, lai tiktu līdz tam izmantojot parastos ceļus.

Izvēlieties 'Pievienot kā IP' lai saglabātu kursora pozīciju kā jaunu IP vienā no Jūsu paša kategorijām. Piemēram, pievienojot Jūsu kompānijas jauno adresi 'Jūsu biroji' kategorijā. Ja Jūs vēl neesiet izveidojis jebkādu kategoriju, Jums tiks piedāvāta iespēja to izdarīt.

Piezīme: Jūs nevariet pievienot papildus Interesējošos punktus TomTom oriğinālajās IP kategorijās.

Izvēlieties 'Ceļot caur...' lai izveidotu maršrutu kas iekļauj kursora pozīciju.

Beidzot, un iespējams vislietderīgāk, pieskarieties 'Pievienot kā Iecienīto vietu' lai noteiktu kursora pašreizējo pozīciju kā Iecienīto vietu. Šī funkcija var būt neaizvietojama vietām kurām nav zināmas vai atpazīstamas adreses.

Vietu meklēšana uz kartes

Lietojiet pogu ('Meklēt') lai ātri caurlūkotu karti jebkurā konkrētā vietā (Adrese, Nesen izmantotie galamērķi, IP u.t.t.). Papildus kartes centrējumam Jūsu izvēlētajā vietā, pietuvināšanas/attālināšanas līmenis arī tiek mainīts lai parādītu vietu pietiekami detalizēti.


Jūs iepazīstieties ar vietu veidiem kas var būt atrasti. Ievērojiet, ka opcija 'Interesējošais punkts' atrod un sakārto vietas pēc to attāluma no Jūsu pašreizējās GPS atrašanās vietas, nevis to attāluma no kartes centra vai kursora pozīcijas. Lai atrastu Interesējošos punktus, sakārtotus pēc attāluma no kursora pozīcijas, skatieties 'Atrast tuvējo IP' nodaļā
Kursora funkcijas.

Kartes iestatījumi

Lietojiet 'Iestatījumi' pogu lai mainītu detaļu līmeni kādā tiek rādīta karte. (Ja lietojiet TomTom MOBILE vai GO tālvadības pulti, 'Iestatījumi' ir arī ceļš kursora un meklēšanas funkcijās, bet izvēloties 'Mainīt iestatījumus' izsauks zemāk rādīto izvēlni.)


Opcijas kas izvēlētas šeit, būs piemērotas visiem turpmāk izvēlētiem kartes skatiem  

Dzēšot ķeksīti 'Nosaukumi' izvēles rūtiņā (tas ir atzīmēts pec noklusējuma), pārstās rādīt attiecīgus pilsētu un rajonu nosaukumus. Atzīmējot 'Iecienītās vietas' sāks rādīt dzeltenu zvaigzni katrā iecienītā vietā (tikai uz kartes). Ja TomTom Traffic funkcija ir aktivizēta, tad atzīmējot 'Traffic' kartē tiks rādīta pašreizējā satiksmes informācija (kuras izskats būs izmainīts lai izceltu satiksmes negadījumus).

Jūs varat ieslēgt vai izslēgt 'Interesējošo punktu' rādīšanu kartē atzīmējot tās izvēles rūtiņā. No Jūsu izvēlētās kategorijas ir atkarīgs kuri Interesējošie punkti tiks rādīti. Jūs varat izdarīt šo izvēli tagad, nospiežot 'IP' pogu, vai vēlāk lietojot 'Organizēt IP' iestatījumus.

Karšu mainīšana

Atkarībā no tā kādu versiju Jūs iegādājāties, tajā var būt pieejama vairāk kā viena karšu datu bāze. Ja tā, Jūs varat lietot 'Organizēt kartes' iestatījumos lai mainītu kartes vai pat lejupielādētu jaunu karti.

Iestatījumi

Jūs varat mainīt TomTom sistēmas izskatu kā Jums patīk, lietojot 'Iestatījumi' . Lai redzētu visas opcijas kas aprakstītas šajā nodaļā, izmantojiet  lapu caurskatīšanai.

Piezīme: Dažu iestatījumu maiņai izmantotās ikonas mainīs savu izskatu atkarībā no iestatījuma statusa. Piemēram, izvēloties 'Izslēgt skaņu' izslēdz balss instrukcijas. Tiklīdz izslēgts iestatījums, ikona mainās uz 'Ieslēgt skaņu' , atspoguļojot nepieciešamo darbību pie nākamās izvēles.

Nakts/dienas krāsu shēmu lietošana

Spilgtas krāsas ar daudz kontrastiem tiek parasti lietotas lai Jūs varētu redzēt karti pat spožā saules gaismā. Kad ārā ir tumšs, Jūs varat izvēlēties 'Lietot nakts krāsas' . Navigācijas skats tiks rādīts (pēc noklusējuma) izmantojot tumšākas un vājākas krāsas kuras netraucēs Jūsu nakts redzamībai. Turklāt, iestatījumu var mainīt uz 'Lietot dienas krāsas' ; izvēlieties šo, lai atgrieztos pie oriğinālās krāsu shēmas.


Šīs ir oriğināli iestatītas nakts krāsas, bet Jūs varat izvēlēties jebkuru krāsu shēmu pēc Jūsu patikas priekš, vai nu dienas, vai nu naksts izmantošanas, lietojot iestatījumu '
Mainīt kartes krāsas'.

3D skata Izslēgšana/Ieslēgšana

Galvenais 3D navigācijas skats, kurā rāda kartes, maršrutus un Interesējošos punktus no automašīnas vadītāja skatpunkta, var būt pārslēgts vairāk tradicionālā skatā. Izvēlieties 'Izslēgt 3D skatu' lai ieslēgtu virszemes kartes skatu, kurš pastāvīgi griežas lai turētu Jūsu ceļojuma virzienu vērstu uz ekrāna augšmalu. Izvēlieties 'Ieslēgt 3D skatu' lai atgrieztos oriğinālajā skatā.


Papildus alternatīvajam kartes skatam, parādītam šeit, eksistē arī vienkāršs 'shematisks' skats.

Kartes skata Ieslēgšana/Izslēgšana

Drošības apsvērumu dēļ, pārsniedzot iestatīto ātrumu, galvenais kartes skats var būt aizvietots ar 'shematisko' skatu kurš ir akcentēts uz nākamo braukšanas instrukciju. Jūs varat aktivizēt šo funkciju izvēloties 'Izslēgt kartes skatu' . Izvēlieties 'Virs noteiktā ātruma' lai iestātītu atslēgšanas ātrumu, vai 'Vienmēr' lai redzētu shematisko skatu jebkurā ātrumā. Izvēlieties 'Ieslēgt kartes skatu' lai viemēr rādītu karti.


Attālums līdz nākamajai braukšanas instrukcijai ir parādīts ekrāna apakšējā kreisajā stūrī.

IP Slēpšana/Rādīšana

Jūs varat iestatīt konkrēto IP kategoriju rādīšanu navigācijas un kartes skatos, izmantojot iestatījumu  'Organizēt IP'. Kad Jūs jau pārskatījāt kategorijas un izvēlējāties Jums nepieciešamās, Jūs varat paslēpt visas kategorijas no galvenā navigācijas skata izmantojot 'Slēpt IP' vai, lai redzētu Jūsu agrāk izvēlētos IP, lietojiet 'Rādīt IP' .

Skaņas Izslēgšana/Ieslēgšana

Jūs varat izslēgt balsi kas dod braukšanas instrukcijas izvēloties 'Izslēgt skaņu' . Braukšanas laikā tas ir apzīmēts ar ikonu ekrāna apakšējā kreisajā stūrī. Lai atkal  ieslēgtu balss instrukcijas izvēlieties 'Ieslēgt skaņu' .

Piezīme: Lai mainītu balss instrukciju skaļumu, lietojiet 'Skaļuma iestatījumi'. Lai izvēlētos citu balsi (t.i dzimumu un/vai valodu) lietojiet iestatījumu 'Izvēlēties valodu'.

Skaļuma iestatījumi

Jūs varat mainīt balss instrukciju skaļumu lietojot 'Skaļuma iestatījumi' , ar tās slīdošo skalu lai izvēlētos nepieciešamo skaļumu ar 5% pieaugumu. Funkcija 'Izmēğināt ' ir laba iespēja iegūt vēlamo skaļumu pirms uzsākiet ceļojumu.

Jūs varat izmantot arī 'Savienot skaļumu ar mašīnas ātrumu', tā lai balss instrukcijas kļūst skaļākas pieaugot ātrumam (līdz ar to ceļa trokšņiem) kā arī paliek klusākas kad Jūs stāviet.

Iecienīto vietu organizēšana

Ar laiku, Jūs varētu vēlēties izmantot 'Organizēt iecienītās vietas' lai izdzēstu nevajadzīgās Iecienītās vietas. Ja Jūs vēlaties, varat tās arī pārdēvēt. Ar Arrow-head up un Arrow-head down pārskaties sarakstu un izvēlieties to kuru gribat mainīt vai dzēst.

Jūs varat dublēt savas Iecienītās vietas pievienojot TomTom sistēmu Jūsu mājas datoram. Sīkākai informācijai skatieties 'Pieslēgties Jūsu datoram'.

Piezīme: Ja Jūs vēl neesiet iestatījuši Iecienītās vietas, 'Organizēt Iecienītās vietas ' ikona būs `pelēcīga`un nepieejama.
Padoms: Labākais veids kā mainīt Iecienītās vietas ir dzēšot tās un veidojot jaunas pareizā vietā. Skatieties Iecienītās vietas.

Mājas atrašanās vietas mainīšana

Jūs varat ievadīt vai mainīt savas 'Mājas' atrašanās vietu lietojot 'Mainīt mājas atrašanās' . Vēlāk Jūs varēsiet izmanot to kā ceļojuma sākumpunktu vai galamērķi.

Padoms: 'Māja' nav obligāti Jūsu dzīves vieta. Jūs varat izvēlēties par to jebkuru bieži apmēklējamo vietu, piemēram, Jūsu darbavietu.

Karšu organizēšana

Ja Jums ir uzstādītas citu valstu vai reğionu kartes, opcija 'Organizēt kartes' tiks aktivizēta. Izvēlieties 'Mainīt karti' lai pārslēgtos uz citu pieejamo karti. Karte, kuru Jūs šobrīd lietojiet, ir izcelta dzeltenā krāsā, izvēlieties karti kuru izmantosiet kā nākamo.

Padoms: Ja Jūs vēlaties izmantot karti kas ir saglabāta citā atmiņas kartiņā, vienkārši izņemiet esošo un ieliekiet citu. (Tas neattiecas uz GO 700 kuram ir cietais disks)

Izvēlieties 'Lejupielādēt karti ' lai iegādātos papildus kartes tieši no TomTom izmantojot Jūsu GPRS telefona savienojumu. Vienkārši sekojiet instrukcijām lai izvēlētos reğiona vai pilsētas karti kuru Jūs gribat nopirkt. Ņemiet vērā ka Jūsu tīkla operators ņems maksu par lejupielādi pēc Jūsu ierastā GPRS tarifa un TomTom nav atbildīgs par jebkurām papildus izmaksām.

Skatieties arī Pieslēgties Jūsu datoram, kas iekļauj instrukciju par jauno karšu ielādēšanu no CD.

IP organizēšana

Opcija 'Organizēt IP' ir Jūsu kontrolpanelis Interesējošiem punktiem un to kategorijām. Jūs pats varat viegli izveidot jaunu kategoriju (piemēram: 'Biroji', 'Saunas', 'Klients X') un piepildīt tos ar piemērotiem Interesējošiem punktiem kur var ceļot vai kurus var pievienot ceļvedim dažu sekunžu laikā.

Jūs varat pievienot jaunus Interesējošos puntus Jūsu izveidotajām kategorijām. Pirmkārt, izvēlieties 'Pievienot IP kategoriju' un tad lietojiet 'Pievienot IP' . Jums prasīs izvēlēties kategoriju (un piedāvās pievienot jaunu kategoriju ja tas vēl netika paveikts) un tad vienkārši paņemiet vajadzīgo vietu.

Jūs varat izvēlēties, kuras IP kategorijas tiks rādītās gan galvenajā navigācijas, gan kartes skatos ar 'Ieslēgt/Izslēgt IP' . Vienkārši atzīmējiet kuras Jūs gribētu redzēt.


Jūsu izvēlēto kategoriju IP parādīsies ikonu veidā gan kartes, gan navigācijas skatos.

Padoms: Lai izvēlētos vai vispār rādīt IP, lietojiet 'Ieslēg/Izslēgt IP' navigācijas skatam vai 'Kartes iestatījumi' kartes pārlūkam. Tā Jūs varat pastāvīgi atzīmēt Jūsu izvēlētās IP kategorijas.

Lai būtu vienkāršāk organizēt Jūsu IP, izmantojiet 'Dzēst IP' un 'Dzēst IP kategoriju' kad vajadzīgs.

Jūs arī varat pieprasīt skaņas vai vizuālo brīdinājumu kad tuvojieties konkrētās kategorijas IP. Piemēram, ja Jūs meklējiet benzīntanku, viesnīcu vai bankomātu. Lai konfigurētu brīdinājumu (Jūs varat ieslēgt cik vien daudz brīdinājumus vēlaties), lietojiet 'Brīdināt, kad ir netālu no IP' . Jums prasīs izvēlēties kategoriju (tās, kurām brīdinājums jau ir ieslēgts, būs rādītas saraksta sākumā) un izvēlieties 'Brīdināt, kad ir tuvāk par:' , kā rādīts zemāk.


250 metri ir labs attālums, bet tas varētu būt palielināts vai samazināts atkarībā no tā vai Jūs vēlaties brīdinājumu par kādu lielu IP (piemēram, lidosta vai atrakciju parks), vai mazu (piemēram, bankomāts).

Jūs varat izvēlēties dažādus skaņas signālus katrai IP kategorijai. Ar un caurskatiet dažādas pieejamās brīdinājuma skaņas, ar 'Izvēlēties' paņemiet visvairāk piemērotu. Beidzot, atzīmējiet 'Brīdināt tikai tad, ja IP ir uz maršruta', ja nepieciešams.


Parasti Jūs atzīmētu šo izvēli tikai tiem IP kas ir ceļa malā un Jūsu ceļojuma virzienā. Piemēram, benzīntanki, jo nav vērts brīdināt par to kas atrodas brauktuves pretējā malā vai uz paralēlā ceļa.

Stāvokļa paneļa iestatīšana

Lietojiet 'Stāvokļa paneļa iestatījumi' lai pieskaņotu savām vajadzībām informāciju kas tiek rādīta navigācijas skata lejasdaļā. Piemēram, Jūs vēlētos zināt ierašanās laiku nevis atlikušo laiku. Būtībā, jo mazāk informācijas vienības Jūs atzīmēsiet, jo skaidrāks un lielāks būs stāvokļa panelis.

Pulksteņa iestatīšana (tikai TomTom GO)

Jums vajadzēs iestatīt TomTom GO pulksteni kad ieslēgsiet to pirmo reizi, bet Jūs varat noregulēt laiku jebkurā brīdī pieskaroties 'Iestatīt pulksteni' . Kad izvēlējāties laika formātu, lietojiet un  virs un zem katra cipara lai noregulētu stundas un minūtes. Ja Jūs izvēlējāties atbilstošo formātu, pieskarieties 'AM' vai 'PM' simboliem lai mainītu strap priekšpusdienas un pēcpusdienas stundām.

Padoms: Ja TomTom GO atrodas ārpusē, ar labu GPS uztveršanu, Jūs varat izvēlēties 'Sinh' pogu lai iestatītu pulksteni no GPS. Iespējams, Jums vajadzēs noregulēt laika zonu.

Ekrāna pagriešana

Ja Jūsu TomTom sistēma ir nostiprināta tādā veidā ka Jums var būt vajadzīgs pagriezt ekrānu, lietojiet funkciju 'Pagriezt ekrānu' . Katru reizi kad to dariet, ekrāns pagriezīsies talāk, līdz tas ieņems sakotnējo izvietojumu.

Kartes krāsu mainīšana

Ieejiet 'Mainīt kartes krāsas' lai izvēlētos no iespējamām alternatīvajām krāsu shēmām priekš kartēm, kuras lietojamas Jūsu TomTom sistēmā (dažas no kurām ir vairāk piemērotas lietošanai naktī). Ar un caurskatiet dažādas 'dienas krāsas shēmas', lietojiet 'Izvēlēties' kad atradāt Jums pieņemamo. Atkārtojiet šo procesu ar 'nakts krāsas shēmas'.

Padoms: Lai mainītu starp dienas un nakts krāsām, skatieties 'Lietot nakts krāsas'.

Spilgtuma mainīšana (tikai TomTom GO )

Izvēlieties 'Mainīt spilgtumu' lai noregulētu TomTom GO ekrāna gaismas spilgtumu. Lai Jums nevajadzētu mainīt spilgtumu vairākas reizes dienā, Jums ir doti divi slīdošie iestatījumu paneļi, dienas un nakts krāsu shēmām. Piemēram, iespējams Jūsu dienas krāsas shēma ir pārāk spilgta un nakts versijā pārāk blāva. Lai mainītu iestatījumus, pieskarieties jebkur slīdošā paneļa skalai vai pavelkiet to ar pirkstu.

Plānošanas iestatījumi

Lietojiet 'Plānošanas iestatījumi' lai izvēlētos kā maršrutiem jābūt izskaitļotiem. Ja Jūsu pārvietošanās veids mainās ļoti bieži, Jūs varat izvēlēties 'Jautāt man, kad es plānoju' opciju lai izvēlētos sev piemērotu. 'Pastaigu maršruts', 'Velosipēda maršruts' un 'Ierobežota ātruma maršruts' jau bija izskatīti 'Padziļināta plānošana'.

Nodevu maksāšanas iestatījumi

'Nodevu maksāšanas iestatījumi' dod Jums iespēju norādīt kam jānotiek gadījumā ja TomTom sistēma sastopas ar maksas ceļu plānojot maršrutu. Izvēlieties 'Vienmēr izvairīties no maksas ceļiem' lai automātiski izslēgtu tos no turpmāko maršrutu plānošanas, vai arī izvēlieties 'Nekad neizvairīties no maksas ceļiem' lai ļautu sistēmai izskaitļot vislabāko maršrutu neņemot vērā ceļa nodevu izmaksas. Vai nu vienkārši izvēlieties opciju: 'Jautāt man, kad tie gadās'.

Kompasa iestatījumi

Ja Jūs vēlaties redzēt kompasu navigācijas skatā, lietojiet 'Kompasa iestatījumi ' lai izvēlētos kompasa tipu.


'Ar virzienu uz augšu' darbojas kā īsts kompass (it kā būtu uzstādīts uz paneļa), ar bultu vienmēr rādot uz Ziemeļiem. 'Ar Ziemeļiem uz augšu' tur kompasa ciparnīcu nekustīgu, ar bultu rādot Jūsu pašreizējo virzienu. 'Attālums līdz galamērķim', kā arī tas skan, vienkārši rāda relatīvo virzienu un attālumu līdz galamērķim.

Balss mainīšana

Jūs varat mainīt navigācijas sistēmā izmantojamo balsi, izmantojot 'Mainīt balsi' . Ar un pārskatiet dažādas balsis un valodas, lietojot funkciju 'Izmēğināt' lai dzirdētu katru no tām. Lietojiet 'Izvēlēties' kad atradāt sev pieņemamo.

Piezīme: Vairākām valodām ir piedāvātas dažādas balsis. Lai mainītu balss instrukciju skaļumu, skatieties 'Skaļuma iestatījumi'.

Valodas maiņa

Jūs varat izmainīt valodu kurā rādīt tekstu, instrukcijas un izvēlnes iestatījumus ar 'Izvēlēties valodu' . Vienkārši izvēlieties vajadzīgo valodu.

Vienību iestatīšana

Jūs varat izvēlēties piemērotākās mērvienības ar 'Iestatīt vienības' . Trīs opcijas parasti tiek rādītas viena pēc otras: attāluma, laika un ğeogrāfisko koordināšu mērvienību izvēlei. Vienkārši izvēlieties vajadzīgo formātu un apstipriniet savu izvēli ar 'Pabeigt'.

Lietošana ar kreiso roku (izņemot TomTom MOBILE)

Ja Jūs esat kreilis, Jūs varat izmantot opciju 'Lietot ar kreiso roku' lai izvietotu `slīdošo`paneli, kartes pietuvināšanas/attālināšanas vadības paneli kā arī 'Pabeigts' un 'Atcelt' pogas ekrāna kreisajā pusē. Šādi Jūs varēsiet darboties ar kreiso roku neaizsedzot ekrānu. Lai atgrieztos sākotnējā pogu izvietojumā, izvēlieties 'Lietot ar labo roku'


Lietojot Jūsu TomTom sistēmu ar kreiso roku!!

Tastatūras iestatīšana

Izvēlieties 'Tastatūras iestatījumi' lai iestatītu uz ekrāna rādītās tastatūras izmēru (lielo vai mazo, ņemiet vērā ka mazā tastatūra atstās vairāk vietas uz ekrāna `slīdošiem sarakstiem`). Tastatūru var izmantot gan teksta, gan ciparu ievadīšanai. Ar 'Tastatūras iestatījumi' var izvēlēties starp alfabēta (ABCD), rakstāmmašīnas (QWERTY) un Franču (AZERTI) taustiņu izvietojumiem.

Nosaukuma iestatījumi

Izvēlieties 'Nosaukuma iestatījumi' lai izmainītu veidu kā rādīt ceļu, ielu u.t.t. nosaukumus uz kartēm. Jums tiks piedavātas četras izvēlnes:

Padomu rādīšana

Cerams Jums noderēs kāds no padomiem (katrs no tiem tiek rādīts tikai vienreiz – piemērotā vietā, bet, ja tie Jums nepatīk, varat tos izslēgt ar 'Slēpt padomus' . Lai atkal tos ieslēgtu, lietojiet 'Rādīt padomus'

Bluetooth funkcija  (izņemot TomTom MOBILE)

Ja Jūs taisaties ņemt līdzi Jūsu TomTom sistēmu uz slimnīcu, lidmašīnā vai jebkurā citā vidē kur ir aizliegtas radio komunikācijas, Jums jālieto opciju 'Izslēgt Bluetooth' . Kad funkcija ir atkal vajadzīga, lietojiet 'Ieslēgt Bluetooth' .

Padoms: Bluetooth raidītāja izslēgšana arī palīdz saglabāt baterijas enerğiju ja tā nav pieslēgta ladēšanas ierīcei.

Versija

Lietojiet 'Rādīt versiju' lai atrastu precīzo versijas infomāciju Jūsu TomTom sistēmai. Izvēlieties 'Autortiesības' lai izlasītu attiecīgu informāciju.

Pievienošanas iestatījumi (tikai TomTom GO)

Ja Jums ir instalēts Profesionālais Dokošanas Komplekts, lietojiet 'Pievienošanas iestatījumi' kur Jūs varat, vai nu pieslēgt TomTom GO'a nakts skatu Jūsu automašīnas apgaismojuma sistēmai lai automātiski pāriet nakts režīmā kad tiek ieslēgti priekšējie lukturi, vai nu pieslēgt TomTom GO Jūsu auto audiosistēmai lai tās skanējums izslēdzās kad skan TomTom balss instrukcijas.

Izslēgt/Ieslēgt IN (tikai GO 700 and GO 500)

TomTom GO turpina būt lietderīgs arī pie neilgstoša GPS signāla traucējuma, piemēram tuneļos. Šī funkcija tiek izpildīta ar sensoru sistēmas palīdzību kas saucas IN (Inerciālā Navigācija) un kura reğistrē Jūsu kustību telpā. Ja Jums ir interese par to kā šī sistēma darbojas, mēğiniet to izslēgt ar 'Izslēgt IN' kad nav GPS signāla un salīdzināt to ar rezutātiem kad IN sistēma ir ieslēgta (pēc noklusējuma). Lietojiet 'Ieslēgt IN' lai to atkal aktivizētu.

Pieslēgšana Jūsu datoram

Lai lietotu TomTom sistēmas visas iespējas Jūs varat pievienot to savam datoram, kurā varēsiet saglabāt (un arī atjaunot, ja vajadzīgs) informāciju no savas TomTom sistēmas, ielādēt jaunas kartes un instalēt jaunas balsis.

USB kabeļa mazāko kontaktu iespraudiet ligzdā TomTom GO aizmugurē. Lielāko kontaktu iespraudiet Jūsu datora USB portā.

Piezīme: Kamēr TomTom GO ir pieslēgts Jūsu datoram (Windows to atpazīs kā 'Mass storage device'), Jūs nevarēsiet ieskatīties maršrutos. TomTom GO atsāks ierastās darbības ko līdz Jūs atvienosiet to no datora.

Ieliekiet TomTom GO instalācijas CD Jūsu datora CD/DVD iekārtā un instalācijas programma sāks darboties automātiski.

Padoms: Ja Jūsu dators ir iestatīts tā lai nelasītu CD automātiski, lietojiet 'My Computer' (vai Windows Explorer) lai atvērtu TomTom GO CD un tad divreiz uzklikšķiniet failam 'Setup'.

Saglabāšana

Izvēlieties 'Saglabāt/atjaunot uzstādījumu' lai izveidotu Jūsu mājas un iecienīto vietu kā arī TomTom sistēmas iestatījumu kopiju. Vajadzības gadījumā, visa saglabātā informācija var būt atjaunota Jūsu ierīcē, taupot Jūsu laiku un pūles, iestādot sistēmu no jauna.

Balss komandas un citi

Jūs varat pievienot papildus balss komandas izvēloties 'Pievienot/izdzēst papildus opcijas' un tad 'Pievienot balss komandu', ja Jūsu atmiņas kartē pietiek vieta. Lietojiet 'Izdzēst balss komandu' lai izdzēstu balsi kuru vairs nevēlaties.

Izmantojot opciju 'Instalēt bezmaksas demo programmas, u.c.' Jūs nokļūsiet www.tomtom.com portālā

Citas opcijas

Atlikušās opcijas: 'Lasiet lietošanas instrukciju', 'Apmeklējiet www.tomtom.com' un 'Iziet' ir pašsaprotami.

Pieslēgšana telefonam (tikai GO 500 and GO 700)

Ja Jūsu mobilajam telefonam ir Bluetooth funkcija, tad Jūs varat izmantot TomTom GO 700 vai GO 500 kā brīvo roku sistēmu. Kaut gan dažas funkcijas ir atkarīgas no Jūsu telefona iespējām, sekojošām funkcijām jābūt pieejamām:

Piezīme: Apmeklējiet www.tomtom.com lai redzētu kuri telefoni ar Bluetooth funkciju ir savienojami ar TomTom.

Šī ir pirmā reize kad Jūs lietojiet savu TomTom GO kopā ar telefonu un līdz ar to sekojiet dažādiem soļiem lai 'apvienotu' abas ierīces, t.i. izveidot savienojumu.

 1. Lai uzsāktu, izvēlieties 'Mobilais telefons' .
 2. Izvēlieties ‘Pieslēgties Jūsu telefonam un TomTom GO sāks meklēt Jūsu telefonu.
 3. Izvēlieties savu telefonu no saraksta.
 4. Kad Jums piedāvās pieslēgties, ievadiet telefonā paroli ‘0000’ .
 5. Tad Jums piedāvās izveidot bezvadu Interneta pieslēgumu. Dariet to lai izmantotu TomTom PLUS pakalpojumus.
 6. Beidzot, Jūs variet pārkopēt sava telefona grāmatiņu TomTom GO. Jūs nevarat lietot brīvo roku sistēmu kamēr notiek kopēšana.
Padoms: Lai atļautu automātisko pieslēgumu, iestatiet TomTom GO kā `uzticamo’ ierīci savā telefonā. Vairāk informācijai skatieties telefona lietošanas instrukciju.


Izvēlieties 'Mobilais telefons' lai redzētu šo 'brīvo roku' izvēlni.Ņemiet vērā ka neizlasīto SMS ziņu skaits tiek rādīts jebkurā ar telefonu saistīta skata apakšā.

Piezīme: Savienojums ar Jūsu telefonu tiek izmantots arī pieslēdzoties Interneta pakalpojumam TomTom PLUS caur GPRS.

Izejošie zvani

Lietojiet 'Zvanīt' lai parādītu zvanīšanas izvēlni:

Izvēlieties 'Māja' lai piezvanītu uz jebkuru numuru kuru Jūs savai ērtībai iestatījāt kā mājas numuru. Ja ikona ir `pelēcīga`tas nozīmē ka Jūs vēl neesat ievadījis mājas numuru .

Izvēlieties 'Numurs' lai zvanītu brīvo roku režīmā. Ievadiet vajadzīgo numuru ar uz ekrāna parādījušās tastatūras palīdzību. Lietojiet lai izlabotu nepareizi ievadīto ciparu.

Izvēlieties 'Telefona grāmatas ieraksts' ja Jūs ziniet ka vajadzīgais numurs jau ir TomTom GO telefona grāmatiņā (jo tas varēja būt pārkopēts no Jūsu telefona vai SIM kartes atmiņas).

Izvēlieties 'Interesējošais punkts' ja Jūs vēlaties piezvanīt uz numuru kas saistīts ar konkrēto Interesējošo punktu. Vairākiem oriğināli ievadītiem IP ir norādīti telefona numuri lai ar tiem ātri varētu sazināties. Piemēram, Jūs vēlaties piezvanīt maršrutā esošajam muzejam lai pārliecinātos vai tas ir atvērts.

Padoms: IP ar norādītiem telefona numuriem ir parādīti ar zaļa telefona simbolu aiz tiem.

'Nesen zvanītais' , 'Nesenais zvanītājs' un 'Māja' cerams ir pašsaprotami.

'Pārzvanīt' , vienkārši savieno ar pēdējo zvanīto numuru.

Ienākošie zvani

Ja kāds Jums piezvana navigācijas laikā, Jūs varēsiet atbildēt uz zvanu vienkārši pieskaroties GO ekrānam:

Īsziņu sūtīšana

Piezīme: TomTom GO aplūko tikai SMS īsziņas. Tas neatbalsta MMS vai e-pasta formātu.
Piezīme: Nelietojiet īsziņu funkciju braukšanas laikā. Lai to darītu, apstājieties.

Izvēlieties 'Lasīt/rakstīt ziņu' lai atvērtu galveno īsziņu izvēlni:

Izvēlieties 'Lasīt saņemtās ziņas' lai pārskatītu saņemtās īsziņas. Kad Jūs saņemiet jaunu īsziņu, Jūs pamanīsiet ikonu navigācijas skata augšējā kreisajā stūrī. Pieskaroties tai atvērsies īsziņa.


Izvēlieties  'Iestatijumi' lai ātri 'Zvanīt sūtītājam', 'Atbildēt uz ziņu' vai 'Pārsūtīt ziņu'.

Izvēlieties 'Lasīt nosūtītās ziņas' lai pārskatītu nosūtītās vai sagatavotās nosūtīšanai ziņas.

Izvēlieties 'Rakstīt ziņu' lai izveidotu jaunu īsziņu ar tādu pašu saņemēju numuru izvēli kā zvanīšanas funkcijā.

Piezīme: Jūs varat sūtīt īsziņas tikai mobilo tīklu abonentiem. Uz doto brīdi nepastāv automātiskā sistēma, kas varētu atpazīt starptautiskos mobilos numurus, tā ir Jūsu atbildība ievērot kuri ir kuri!

Citas telefona funkcijas

Lai viegli zvanītu vai veidotu īsziņas, lietojiet 'Iegūt numurus no telefona' lai pārkopētu telefona grāmatiņas saturu no Jūsu Bluetooth telefona TomTom GO atmiņā. Tas var aizņemt dažas minūtes, lūdzu, esiet pacietīgi.

Lietojiet 'Mainīt mājas telefona numuru' lai ievadītu konkrēto numuru (vai kādu no nesen zvanīto vai saņemto zvanu numuriem) kā Jūsu mājas numuru.

Biežāk Uzdotie Jautājumi un Konfliktu atrisināšana

Zemāk apskatiet dažus no jautājumiem kuri Jums varētu parādīties lietojot TomTom. Papildus informācijai skatieties www.tomtom.com

Kāpēc navigācijas skats tagad ir melbalts? Kapēc nestrādā 'Virzīties uz...'?
Ja GPS uztvērējs zaudē signālus no satelītiem (parasti apktārt esošo augsto celtņu dēļ), kartes ekrāns parslēdzas melnbaltā režīmā, lai brīdinātu Jūs par to ka dotajā brīdī rādītā informācija nav precīza. Ko līdz uztveršana atgūta, ekrāns automātiski pāries krāsu režīmā.

Kā lai es pielādēju ierīci? (GO lietotājiem)
TomTom GO parasti tiek lādēts katru reizi kad tas ir pievienots automāšīnas 12V elektriskajai sistēmai izmantojot komplektā iekļauto kabeli. Ņemiet vērā ka, ja Jūsu dzinējs ir izslēgts, tad iespējams Jums vajadzēs pagriezt aizdedzes atslēgu 'Accessories' režīmā. Skatieties Jūsu auto lietošanas instrukciju. Ja Jūs vēlaties pielādēt TomTom GO ārpus automašīnas, lietojiet komplektā esošo 5V strāvas pārveidotāju.

Kā es varētu pārlādēt TomTom GO? (GO lietotājiem)
Normālos apstākļos Jums to nevajadētu darīt, bet ja vajadzīgs, Jūs varat pārlādēt ierīci izņemot to no stiprinājuma un ievadot spicu priekšmetu `reset` caurumā TomTom GO apakšā (pie atvienošanas pogas).

Kā es varu saņemt palīdzību?
Skatieties www.tomtom.com tehniskam atbalstam un kontaktinformācijai. Mēs dodam priekšroku sakariem caur e-pastu.

Kur lai es atrodu savas TomTom sistēmas progarmmatūras versiju un sērijas numuru?
Versija tiek rādīta jebkura maršruta kopsavilkuma skatā rāmītī aiz GPS satelītu statusa ikonas. Ja Jūs pieskarsieties rāmītim tad saņemsiet detalizētu informāciju par Jūsu sistēmas un navigācijas kartes konfigurāciju. Šo informāciju var atrast arī izvēloties opciju 'Rādīt versiju' .

Ko darīt, ja man ir aizdomas, ka ierīce ir ar defektu? (GO lietotājiem)
Ja Jūs jau mēğinājat pārlādēt sistēmu kā ir aprakstīts iepriekš un tomēr sastapāties ar problēmu, tad mēs gribētu no Jums dzirdēt. Lūdzu uzrakstiet mums uz e-pastu kuru Jūs atradīsiet kontaktinformācijas nodaļā www.tomtom.com

Kapēc vajadzētu reğistrēties TomTom portālā (atjauninājui, palīdzība, u.t.t)?
Reğistrējot Jūsu produktu Jūs saņemsiet pieeju jaunākām ziņām par Jūsu TomTom sistēmu un palīdzēsiet mums piedāvāt Jums vislabāko palīdzību.

Kā nomainīt priekšējo paneli? (GO lietotājiem)
Šīm nolūkam Jums būs vajadzīgs plakanais skrūvgrieznis. Sākot paneļa apakšejā daļā, uzmanīgi ieliekiet skrūvgriežņa galu, tad paceliet un noņemiet paneli no stiprinājuma. Atkārtojiet operāciju visā perimetrā kamēr panelis viegli noņemsies. Aizvietojumu paneļus Jūs varat iegādāties no TomTom.

Kādi aksesuāri ir pieejami? (GO lietotājiem)
1. Papildus kartes
2. Aktīvas antenas komplekts automašīnam ar siltumu atstarošajiem ekrāniem iebuvētiem priekšējā stiklā (pasliktina GPS signālu uztveršanu)
3. Profesionālais Dokošanas Komplekts pieslēgumam Jūsu automašīnas 12V  elektriskajai, apgaismojuma un audio sistēmām.
4. Papildus stiprinājumi
5. Deluxe somiņa
6. Papildus priekšējie paneļi

Ko darīt ja man liekas ka DC strāvas vads vairs nedarbojas? (GO lietotājiem)
Kā citi kvalitatīvi autopiederumi, 12V DC strāvas vadā ir iebūvēts drošinātājs. Nomainiet to uz standarta drošinātāju pieejamo aksesuāru veikalā.

Informācija par bateriju (GO lietotājiem)

Mēs iesakam Jums pilnīgi uzlādēt TomTom GO kad pieslēdziet to strāvai pirmo reizi. Lai bateriju pilnībā uzlādētu ir nepieciešamas 2 stundas.

Piezīme: TomTom GO patērē nelielu enerğijas daudzumu pat tad ja tas ir izslēgts. Ja Jūs to savlaicīgi neuzlādēsiet tad TomTom GO pilnīgi atslēgsies. Jūsu iestatījumi vienalga būs saglabāti. Jūs varat noteikt kad ir laiks uzlādēt TomTom GO bateriju kad tās indikators kļūst oranžs.

Specifikācijas (GO lietotājiem)

TomTom GO 700

TomTom GO 500

TomTom GO 300

Šī dokumenta informācija var tikt mainīta nebrīdinot par to. TomTom B.V. nav atbildīgs par tehniskām vai rediğēšanas kļūdām un trūkstošo informāciju; kā arī par nejaušiem vai sekmētiem bojājumiem kas izriet no šī materiāla lietošanas vai ar to saistītām darbībām. Šis dokuments ietver sevī informāciju kas ir  aizsargāta ar autortiesībām. Neviena šajā dokumentā iekļautā informācija nevar būt fotokopēta vai atveidota jebkurā veidā bez iepriekšējas rakstiskas atļaujas no TomTom B.V.

Autortiesību izklāstījums

Data Source © 2005 Tele Atlas N.V. Based upon:
Topografische ondergrond Copyright © dienst voor het kadaster en de openbare registers, Apeldoorn 2005.
© Ordnance Survey of Northern Ireland.
© IGN France.
© Swisstopo.
© BEV, GZ 1368/2003.
© Geonext/DeAgostini.
© Norwegian Mapping Authority, Public Roads Administration / © Mapsolutions. © DAV.
This product includes mapping data licensed from Ordnance Survey with the permission of the Controller of Her Majestys Stationery Office. © Crown copyright and/or database right 20nn. All rights reserved. Licence number 10002692.

© 2005 TomTom BV, The Netherlands. Patents pending. All rights reserved.

TomTom and the TomTom logo are registered trademarks of TomTom B.V. The Netherlands. All other trademarks are the property of their respective owners.

The use of TomTom products is governed by a license agreement which is included in this package and/or the products. This license contains a limited warranty and limitation of liability. You can review the license conditions at www.tomtom.com.

Drošības un Legālā Informācija (tikai TomTom GO)

Svarīgi Drošības Paziņojumi un Brīdinājumi

Globālā Pozicionēšanas Sistēma

Globālā Pozicionēšanas Sistēma (GPS) ir kosmisko satelītu sistēma kas piedāvā ğeogrāfiskas pozīcijas un laika informāciju apkārt pasaulei. GPS ir operēta un kontrolēta tikai un vienīgi ar Amerikas Savienotu Valstu Valdības atbildību. Jebkuras izmaiņas GPS pieejamībā, precizitātē, vai apkārtējās vides apstākļos var ietekmēt Jūsu TomTom GO lietošanu. TomTom B.V. neuzņemas nekādu atbildību par GPS pieejamību vai precizitāti.

Lietojiet Uzmanīgi

TomTom GO navigācijas sistēmas lietošana joprojām pieprasa no Jums atbildīgu un uzmanīgu braukšanu.

Lidmašīnas un Slimnīcas

Ir aizliegts izmantot ierīces ar antenām lidmašīnās,  vairākumā slimnīcu kā arī citās vietās. TomTom Go nedrīkst būt izmantojams šajās vidēs.

Baterija

Šis produkts izmanto Litija-Ionu bateriju. Nelietojiet to mitrā, slapjā vai/un agresīvā vidē. Nelieciet, neturiet un neatstājiet šo produktu tuvu siltuma avotiem vai tiešā kontaktā ar tiem, tiešā saules gaismā, mikroīsviļņu krāsnī, zem spiediena turētā konteinerī un nepakļaujiet to temperatūrai virs 60ºC (140ºF). Šo rekomendāciju neizpildīšana var novēst līdz Litija-Ionu baterijas skābes noplūdei, pārkarsēšanai, sprādzienam vai aizdegšanai un var izraisīt miesas bojājumus un/vai traumas. Neduriet cauri, neatveriet vai neizjauciet bateriju. Ja baterija tek un Jūs pieskārāties iztecējušam šķidrumam, noskalojiet to ar lielu daudzumu ūdens un nekavējoties lūdziet pēc medicīniskās palīdzības. Drošības nolūkos, un, lai pagarinātu baterijas lietošanas laiku uzlādēšana nevar notikt zemā (zem 0ºC/32ºF) vai karstā (virs 45ºC/110ºF) temperaturā.

LITIUMA-IONA BATERIJU KAS IETILPST ŠAJĀ PRODUKTĀ IR JĀIZNĪCINA VAI JĀPĀRSTRĀDĀ ATTIECĪGI. LIETOJIET TOMTOM GO TIKAI AR ORIĢINĀLO DC STRĀVAS VADU UN AC STRĀVAS PĀRVEIDOTĀJU BATERIJAS UZLĀDĒŠANAI.

Lai nodotu pārstrādei Jūsu TomTom GO ierīci, lūdzu, griežieties vietējā TomTom servisa centrā.

Šis Dokuments

Šī lietošanas instrukcija tika sagatavota ļoti rūpīgi. Nepārtraukta produkta attīstība var nozīmēt ka kāda informācijas daļa nesatur pēdējās izmaiņas. TomTom B.V. nav atbildīgs par tehniskām vai rediğēšanas kļūdām un trūkstošo informāciju; kā arī par nejaušiem vai sekmētiem bojājumiem kas izriet no šī materiāla lietošanas vai ar to saistītām darbībām. Šis dokuments ietver sevī informāciju aizsargātu ar autortiesībām.

FCC (Federālā Komunikācijas Komisija) Informācija Lietotājam.

Radio un Televīzijas Traucējumi

Šī iekārta izstaro radio frekvences enerğiju kura, ja nav lietota piemēroti, t.i. stingrā saskaņā ar šo lietošanas instrukciju, var izraisīt traucējumus radio komunikācijām un televīzijas signāla uztveršanai.

Tā tika pārbaudīta un atzīta par atbilstošu B klases prasībām digitālām iekārtām saskaņā ar 15 nodaļu FCC Noteikumos. Tie ir izstrādāti lai piedāvātu pieņemamu aizsardzību pret kaitīgiem traucējumiem. Kaut gan nav garantijas ka traucējums neparādīsies konkrētā iekārtā. Ja šī iekārta tomēr izraisa kaitīgus traucējumus radio vai televīzijas uztveršanai, lietotājs ir mudināts mēğināt samazināt traucējumus sekojot vienai vai vairākām rekomendācijām:

Svarīgi

Šī iekārta tika pārbaudīta saskaņā ar FCC noteikumiem par ekranēto vadu izmantošanu. Vienmēr lietojiet ekranētus kabeļus lai samazinātu kaitīgos izstarojumus.

Ja lietotājs modificē iekārtu un ar to saistītas ierīces un šīs modifikācijas nav TomTom apstiprinātas, FCC var anulēt lietotāja tiesības izmantot šo iekārtu.

ASV dzīvojošiem lietotājiem Federālā Komunikāciju Komisija sagatavoja rokasgrāmatu: "How to Identify and Resolve Radio-TV Interference Problems". Tā ir pieejama: US Goverment Printing Office, Washington, DC 20402
Stock No 004-000-00345-4.

FCC Atbilstības Deklarācija

Pārbaudīts saskaņā ar FCC Standartiem Mājas vai Biroja lietošanai.

TomTom GO tika pārbaudīts un atzīts par atbilstošu saskaņā ar FCC Noteikumu 15 nodaļu. Tā lietošana ir atļauta ar sekojošiem nosacījumiem:

 1. Šī iekārta nedrīkst izraisīt kaitīgus traucējumus.
 2. Šai iekārtai jāpieņem jebkurus saņemtos traucējumus, ieskaitot tos kas var izraisīt nevēlamos efektus.

Atbildīgā puse:

TomTom, Inc.
150 Baker Ave
Concord, MA 01742
Tel: 978 287 9555 option 1
Fax: 978 287 9522
Toll Free: 866 4 TOMTOM (866 4 866 866)
(The Toll Free number does not work outside of the US)

Emisijas informācija Kanādai

Šī B klasses iekārta ir saskaņā ar Kanādas ICES-003.

Cet appareil numérique de la classe B est conforme à la norme NMB-003 du Canada.

CE Marķējums

Šis produkts ir pilnīgā saskaņā ar CE marķējuma prasībām lietošanai apdzīvoto, tirdzniecību un  vieglās industrijas vidēs.

[DL2] R&TTE Direktīva

Ši iekārta ir saskaņā ar pamata ES Direktīvas 99/5/EC prasībām (teksts ir pieejams uz www.tomtom.com).

Nelietojiet šo produktu lidmašīnās vai slimnīcās bez atļaujas.