TomTom GO juhend

Paigaldamine

Lahtipakkimine

Ava TomTomi pakend ja vaata seal sisalduv üle. Oma TomTomi mudeli numbri leiad seadme põhjalt. Pakis on:

Sinu TomTom GO

 1. Puutekuvar
 2. SD kaardi pesa (GO 500 ja GO 300 mudelil).
 3. Vabastusnupp
 4. Sisse-ja väljalülitusnupp
 5. Laadimise LED-märgutuli
 6. Kõlar
 7. AC-liides
 8. USB-ühenduspesa
 9. Dokkimisliide

 1. Integreeritud mikrofon (GO 700 ja GO 500 mudelil)
 2. Laadimise pistikupesa
 3. Väline mikrofonipesa

 1. Helitugevus kõrgemaks/madalamaks
 2. OK nupp
 3. Noolenupud
 4. Vasak ja parem sõrmis
 5. Klaviatuuri nupp

 1. Patareid
 2. Patareipesa
MÄRKUS: Ära hoia ega kasuta TomTom GOd liiga kõrgel või madalal temperatuuril. Ei ole soovitav jätta TomTom GOd pikemaks ajaks otsese päikesekiirguse kätte ega päiksepaistelisel päeval järelvalveta autosse. Kõrge või madal temperatuur võib põhjustada jäävaid kahjustusi. Ära proovi TomTom GOd ise hooldada! Ära ava, torgi ega võta seadet lahti. Selle tegemine võib olla ohtlik ning muudab sinu garantii kehtetuks. Ära pane TomTom GOd sõidu ajal kindalaekasse.

Kokkupanemine

 1. Paigalda iminapaga hoidik nagu seadistamis posteris näidatud.
 2. Ühenda DC-kaabli väike ots hoidiku taga olevasse pistikupessa. Teine ots ühenda sõiduki 12V pistkupessa (sigaretisüütaja pessa).
 3. Paigalda TomTom GO asetades kõigepealt selle esiserv hoidikusse ning lükates kindlalt tahapoole, kuni kuuled klõpsatust. Tunned, kuidas TomTom GO fikseerub. Kui hoidik on juba sõiduki 12V pistikupessa ühendatud, süttib TomTom GO esipaneelil roheline LED-märgutuli.
 4. Puhasta tuuleklaas (või külgakna klaas), et see ei oleks tolmune ega määrdunud. Aseta hoidik sobivasse kohta tuuleklaasil ning lükka mustast plastist hoobi paremale, fikseerides nii hoidiku asukoht.
MÄRKUS: Uuematel autodel võib tuuleklaasil olla soojustpeegeldav kaitse. See võib mõningatel juhtudel takistada GPS-signaali vastuvõttu. Kui su sõidukis selline probleem esineb, tuleb osta ja paigaldada TomTom External Antenna Kit (TomTom välisantenn), mis on lisavarustusena saadaval.
Vihje:Hoidikut ei pea kasutama, kui sa seda ei soovi. Vajadusel võid TomTom GO paigutada ükskõik millisesse sobivasse kohta, peaasi, et see oleks kindlalt kinnitatud.

Tavalistes sõidutingimustes piisab iminapaga hoidikust täiesti, et alust kindlalt paigal hoida. Pea meeles, et näiteks öö jooksul võib iminapp kondensatsiooni ja madala temperatuuri tõttu lahti tulla. Seepärast ja turvalisuse tagamiseks soovitame iminapaga hoidiku ja TomTom GO eemaldada, kui sõiduki ööseks välja jätate. Et hoidikut vabastada, liiguta iminapaga hoidiku hooba vasakule. Kui hoidik siiski tuuleklaasilt lahti ei tule, tõmba ettevaatlikult iminapaga hoidiku ääres olevat läbipaistvat plastikust sakki, et vaakumit eemaldada.

Vihje: Võib olla, et pead 12V ühenduspesa aktiveerimiseks sõidukil süüte sisse lülitama. Täpsemalt vaata sõiduki kasutusjuhendist. TomTom GO töötab ka laetava patareiga ning võib kuni 4 tundi töötada ilma laadimata, nii et lühematel sõitudel võib seadet lihtsama käsitlemise jaoks kasutada ka ilma DC-kaablita.

TomTom GO kaldenurga reguleerimiseks lõdvendage hoidiku nuppe ja pöörake seadet ettevaatlikult. Lisaks hoidiku üles-alla ja küljelt-küljele painutamisele saate TomTom GOd ka hoidikus ±45° vasakult paremale keerata. Kui asend sobib, vajutage nupud jälle tagasi.

Vihje: Pärast TomTom GO kasutamist eemalda see hoidikust, vajutades vabastusnupule ja samal ajal seadet ettevaatlikult ettepoole keerates. Pane seade pakendis olnud kotti. Kui soovid seadet puhastada, kasuta selleks pehmet kuiva lappi. Ära kasuta vett ega lahustit.

Kaugjuhtimispuldi kasutamine

Kaugjuhtimispult kuulub GO 700 komplekti ning on lisatarvikuna saadaval (GO 700 ja GO 500 mudelile).

Kui sa ei soovi kasutada puutetundliku ekraani, võid selle asemel kasutada TomTomi kaugjuhtimispulti. Kaugjuhtimispult töötab raadiolainete abil, nii et sa ei pea seda otse TomTom GO poole suunama. Kasuta ekraanil millegi valimiseks noolega nuppe ning valitud käsunupu või ikooni aktiveerimiseks keskel asetsevat OK nuppu.

GO kõlarite helitugevust saad reguleerida helitugevuse nuppe kasutades. Kaht nuppu, mis asuvad kaugjuhtimispuldi alaosas, saad kasutada TomTom GO ekraanil all vasakul ja paremal asuvate nuppude asemel. Klaviatuurinuppu saad kasutada klaviatuuri ekraanilt eemaldamiseks või selle kuvamiseks, et saaksid vajadusel midagi süsteemist nime järgi otsida.

Esmakordne sisselülitamine

Käivitamine

 1. Seadistamisjuhiste kohta vaata seadme posterit.
 2. Järgi ekraanil antavaid juhiseid, kasutades puutetundlikul ekraanil häälestuse valimiseks sõrme.

TomTom GO kasutamine

Märkus: TomTom GO ei edasta sinu asukohta, seega teised ei saa seda kasutada sinu jälgimiseks sõidu ajal.

TomTom GO käivitub, näidates ekraanil navigeerimise vaadet. Ekraan on must-valge seni, kuni TomTom GO selgitab välja sinu hetke asukoha. Kui see on lõpule viidud, näidatakse navigeerimise vaadet täisvärvides. Edaspidi leitakse sinu asukoht palju kiiremini, tavaliselt mõne sekundiga. TomTom Go puhul saab kõike lihtsalt teostada puutetundlikul ekraanil sõrme kasutades. Veelgi enam, võid ekraanile tuua põhivalikute menüü, puudutades sõrmega ekraani keskosa.


Nagu paljude TomTom GO menüüde puhul, on menüüdes rohkem valikuid kui neid on võimalik ekraanil näidata. Proovi puudutada Arrow-headmõned korrad, et näha kõiki erinevaid võimalusi, mida saad kasutada.

Kuidas koostada esimest marsruuti

1. Mine välja, kui sa ei ole seda veel teinud, et GPS riistvara saaks selgitada välja sinu asukoha. See võib võtta mõnevõrra aega, kuid toimub kiiremini, kui seisad paigal. Ekraanil näidatakse sinu hetke asukohta "3D" navigeerimise vaates esitatud kaardil sõitja vaatenurgast vaadatuna. Kui alustad liikumist, sobitab navigeerimise vaade tänavad nii, nagu sa näeksid neid läbi esiklaasi.


Sinu asukohta (ja suunda) näitab GPS positionikoon.

2. Too põhimenüü nähtavale. Kasuta Arrow-headmõned korrad, et sirvida läbi kõik erinevad võimalused, mida saad kasutada, siis vali "Navigeeri..." , et alustada esimese marsruudi koostamist.

Vihje: Ära pööra tähelepanu sellele, et mõned ikoonid on "hallikad", see lihtsalt näitab, et need menüüvalikud ei ole veel saadaval. Näiteks, kui sa ei ole veel marsruuti koostanud, siis "Otsi lisavõimalus...", "Vaata marsruuti" ja " "Tühjenda marsruut" on kõik hallikad.


Pea meeles, et Arrow-headtähendab alati, et järgmisel leheküljel on rohkem teavet, antud juhul sihtkoha valimise lisavõimaluste kohta.

3. Vali "Aadress" . Näed tavaklaviatuuri, mida kasutatakse kohanimede sisestamiseks (nt linnad, tänavad ja eelistatavad kohad). Klaviatuurist üleval pool on väike brauseri aken, milles TomTom süsteem näitab oma andmebaasis olevaid asukohti.

4. Parim viis, nägemaks, kuidas TomTom süsteem töötab, on kasutada seda tegelikus olukorras, seega mõtle välja aadress, mida soovid leida ja sisesta esimesed tähed koha nimest. Ole nii täpne kui võimalik. Sel ajal, kui sisestad tähti, võrreldakse neid siseloetelu võimalike nimedega ning ühilduvaid nimesid näidatakse brauseri aknas.


Linna nime kiirühitamine. Kasuta ja kõikide teiste sobilike võimaluste kerimiseks. Kui teed vea, kasuta Arrow-head left viimase sisestatud tähe kustutamiseks.

5. Kui näed otsitud koha nime, vali see. Nüüd näidatakse uut brauseri akent, sel korral viibaga "Tänav:" üleval. Nagu ennegi, hakka sisestama sihtkoha tee nimetust.


Tänava nimetuse kiirühitamine. Juhul, kui on olemas rohkem kui üks sama nimetusega tee, näidatakse täiendavat teavet õige asukoha valimiseks.

6. Kui näed otsitud tänava nime, vali see. Sel korral näidatakse sulle kolmandat ja lõplikku klaviatuuri ja brauserit, et saaksid valida maja numbri. Mõningate teede puhul (näiteks selliste puhul, kus majadel ei ole numbreid), palutakse sul valida vastav "Risttee:" (so ristmik). Vali risttee või sisesta maja number ja siis vali "Valmis".


Kui eelistad maja numbrile ristteed, vali nupp "Risttee".

7. Arvutatakse välja kiireim marsruut sinu hetke asukohast sihtpunkti. See võtab aega vaid mõned sekundid ning tehtavaid edusamme näidatakse ekraanil. Kui see on valmis, näidatakse kokkuvõtet sobiva mõõtkavaga kaardil.


Kokkuvõtte uurimine võib olla kasulik saamaks teada, kui pikk on reis ja kontrollimaks, kas marsruut hõlmab teid, mida meelsamini väldiksid (sellisel juhul, vaata allpool ‘Otsi lisavõimalus’).

8. Vali "Valmis" ning oled tagasi navigeerimise peavaate juures, kuid nüüd on marsruut juba selgelt värvidega eraldatud sinu jaoks.


Valged nooleotsad näitavad liikumise suunda hetke asukohast ning erikujuga roheline nool näitab, mida on vaja teha järgmisel pöördel või ristmikul.

Reisiabi

See tähendab, et koostamine on lõpetatud, kinnita lihtsalt turvavöö ja alusta sõitu. Kui lähened väljaarvutatud marsruudil vastavale pöördele, annab sinu poolt valitud hääl teada, mida edasi teha. Näiteks, "100 meetri pärast pööra vasakule", millele järgneb "Pööra vasakule", ilma et peaksid teelt kõrvale vaatama. Reisides hääljuhiste järgi, märkad et navigeerimise vaadet uuendatakse pidevalt, alati näidatakse järgmisi teid ja teedesõlmpunkte ning pakutakse välja parim marsruut.

Ära muretse, kui sõidad pöörde sooritamise kohast mööda või sõidad edasi mööda valet teed. Automaatselt koostatakse uus kiireim marsruut, tuginedes sinu uuele asukohale ja reisi sihtpunktile. Kuhu iganes sõidad, antakse sulle alati juhiseid, mis viivad sind valitud sihtpunkti.

Mida ekraanil näidatakse?

Suurem osa navigeerimise peavaates antavast teabest on konfigureeritav (üksikasjalikuma teabe saamiseks vaata peatükki "Häälestus"). Vaikimisi näed midagi sellist, nagu allpool antud pilt.

Juhised järgmise pöörde kohta.

Konfigureeritav reisialane teave, sealhulgas saabumisaeg, aeg sihtpunkti ja kaugus sihtkohast.

Hetke GPS asukoht.

Nupud "Suumi välja" ja "Suumi sisse".

Näidik "Järgmine kiirtee", vajaduse korral. Vaata "Nime häälestus", kui soovid seda välja lülitada.

‘Telefoni moodi’ signaali näidik, mis annab teada, kui hea või halb on GPSi vastuvõtja hetke asukohas. Mida rohkem poste, seda parem.

Kui sa ei pane tähele hääljuhist, puuduta ekraani vasakus nurgas allpool pöörde kohta antavat juhist (), et määrata uus pöörde sooritamise koht. Kui soovid vaadata uuesti marsruudi kokkuvõtet, puuduta ekraanil mis tahes kohas reisialase teabe paneelil paremas nurgas allpool ( või ).

Enamikel juhtudel läheb sul tulemuslikult navigeerimiseks vaja vaid hääljuhiseid ja pöörete kohta antavaid juhiseid, mis tähendab, et sul ei ole kunagi vaja vaadata teelt kõrvale. Keerulistes teedesõlmpunktides, kus lihtsad juhised ei ole vastava tee kirjeldamiseks piisavalt adekvaatsed, ilmub ekraanil nähtavale navigeerimise vaade. Sul on vaja vaid kiirelt võrrelda ekraanil ja esiklaasist nähtavat.

Vihje: Teedesõlmpunktides, kust ei ole vaja kuhugi pöörata, ei näidata juhiseid ekraanil ega anta ka hääljuhiseid. Eelkõige suurlinnades ja linnades ära muretse selle pärast, et möödud kõrvalteedest ja ületad ristmikke ilma juhisteta.

Navigeerimine

Navigeeri...

Enamikel juhtudel on see kõige lihtsaim ja kasulikum alguspunkt. Määrates hetke GPS asukoha, saad seda kasutada mis tahes antud aadressile, ristmikule, eelistatavasse asukohta, Interneti-punkti jne navigeerimiseks. Vali "Navigeeri..." , et näha ekraanil esmaseid valikuid.

"Viimased sihtkohad" on kasulik ajasäästja, mis näitab sinu poolt eelnevalt kasutatud aadresside, huvipunktide ja muude sihtpunktide loetelu.

"Aadress" näitab muidugi samu linna/tänava võrgustikke, mida kasutasid "Esimese marsruudi koostamine" puhul, vali seega lihtsalt sihtpunkt tavapärasel viisil. Kui sa ei ole kindel tänava nimes, mida soovid sisestada, pane tähele, et kui sisestad lihtsalt linna nime uuesti (või kasutad allpool kirjeldatud valikut "Kesklinn" ), näidatakse sulle linna geograafilist keskpunkti.

Siit "Kodu" valimine on hõlbus ja lihtne, seega kui sa ei soovi määrata kodu asukohta TomTom süsteemi seadistades, siis see võib jääda edasi hallikaks. Kodukoha seadistamise kohta täiendava teabe saamiseks vaata "Kodu häälestus".

Kuigi navigeerid paljudesse kohtadesse, mida sa hästi ei tunne, on alati arvukalt kohti, mida külastad sageli ja kust (ja kuhu) soovid reisida ilma andmeid aadressi kohta iga kord uuesti sisestamata. Need on sinu "Eelistused". Nende seadistamise kohta täiendava teabe saamiseks vaata "Eelistatavad kohad". Sellisesse asukohta navigeerimiseks kasuta "Eelistus" .

Märkus: "Eelistus" jääb hallikaks ning see ei ole saadaval juhul, kui sa ei ole veel eelistusi seadistanud.

"Huvipunkt" viib sind mahukasse andmebaasi, kus on antud raudteejaamad, restoranid, bensiinijaamad, sularahaautomaadid jne. Valides selle, näidatakse ikoone sinu poolt viie kõige enam kasutatava kategooria kohta. Kui siin ei näidata soovitud kategooriat, siis kasuta Arrow-head, kui soovid nähtavale tuua brauseri kõikide saadaval olevate kategooriatega.


Kasuta Arrow-head up ja Arrow-head down, kui soovid kerida loetelu või sisestada vastava kategooria nimest mõned tähed. Kui näed soovitud kategooriat, vali see, et tuua nähtavale selles kategoorias kõikide huvipunktide loetelu, mis on sorditud vastavalt nende kaugusele hetke asukohast. Kasuta Arrow-head up ja Arrow-head down, kui soovid kerida loetelu, või kui tead soovitud huvipunkti nimetust, vali klaviatuurilt ikoon ja siis sisesta mõned algustähed.


Lisaks huvipunktile kasutatakse mitmeid loetelus toodud ikoone. Sirge roheline nool tähendab, et HP jääb tee peale; viltune roheline nool tähendab, et HP-ni jõudmiseks on vaja teelt teha väike ümbersõit; viltune kollane nool tähendab, et selle HP puhul on vaja teelt teha suurem ümbersõit; lõpuks, kui ikooni ei näidata, tähendab see, et HP ei jää tee peale.

Lõpuks, vali mis tahes huvipunkt, kui soovid selle seada sihtpunktiks.

Vihje: Mõned erilisemad huvipunktikategooriad (nt "Palvela", "Teater"), võivad sisaldada teavet vaid suuremate linnade kohta.

ValidesArrow-head "Navigeeri..." alt menüü, võid vaadata veel rohkem navigeerimise võimalusi. Vali "Postiindeks" , kui omad vastavat teavet sihtpunkti kohta ning eelistad linna või suurlinna nime asemel sisestada selle. Kui oled brauseril juba valinud postiindeksi, palutakse sul tavapärasel viisil valida tänava nimi (vajaduse korral) ja maja number.

Vihje: Võid meelt muuta ja alustada siiski linna nime sisestamist. Või selle asemel võid alustada postiindeksi sisestamist aadressi peabrauserisse. See on tõesti sinu valik. Pane tähele, et täielik postiindeksi tugi on saadaval vaid Ühendkuningriigi ja Hollandi kohta.

Kui tunned kaarti ja eelistad sihtpunkti valida silma järgi või kui sa ei ole kindel sisestatavas tänava nimes või postiindeksis, vali "Punkt kaardil" . Siis võid kaardil ringi liikuda, suumides sisse või välja vastavalt vajadusele. Lõpuks vali vastav punkt kaardil oma sihtkohaks ja vajuta "Valmis". TomTom-i kaardi brauseri kohta täiendava teabe saamiseks vaata peatükki "Kaardid" .


TomTom Go või TomTom Navigator-i puhul võid kaarti "vedada", et kerida seda mis tahes suunas, või sisse ja välja suumimiseks võid vedada suumimise juhtnuppu üles või alla. Tom Tom MOBILE kasutajad peavad kasutama D-paketterit ja sisestusklahvi.

Sõites tundmatusse linna, võib muidugi juhtuda, et sa ei tea tee nime, kuhu sihtpunkt jääb. Vali "Kesklinn" , kui soovid automaatselt navigeerida tavapärasel viisil sisestatud mis tahes linna geograafilisse keskpunkti.

Sarnasel viisil, vali "HP linnas" , kui soovid navigeerida tundmatus linnas asuvasse huvipunkti (nt Hotell või Kinnine parkla). Vali linna nimi tavapärasel viisil ja siis huvipunkti kategooria. Võimalikud HP-d sorditakse automaatselt välja vastavalt nende lähedusele valitud linna keskuse suhtes.


Kui koostamine on lõpule viidud, näidatakse koostatud marsruudi kokkuvõtet sobiva mõõtkavaga kaardil. Marsruudi erinevate võimaluste väljaselgitamiseks vali "Marsruut". Täiendava teabe saamiseks vaata "Edasine marsruudi koostamine".

Eelistatavad kohad

Lisa eelistus

"Eelistused" on asukohad, mida külastad sageli ning kust (ja kuhu) soovid reisida iga kord uuesti aadressi kohta andmeid sisestamata. Vali "Lisa eelistused" , et tuua ekraanil nähtavale esmased valikud.


Märkad, et "Lisa eelistused" all antud valikud on väga sarnased eelmises peatükis "Navigeeri" all antud valikutega. Sõltumata kasutatavast valikust, kui asukoht on valitud, on sul võimalus sisestada eelistuse nimi (nt "Steve'i maja", "Kontor", "Onu Fred")

Vihje: Eelistusele nime andmisel, asendavad sinu poolt sisestatavad tähed automaatselt eristatult välja toodud variandi. Kui soovid lisada ühe või mitu tähte pakutud variandile, siis esmalt puuduta ekraanil eristatult välja toodud sõnu (Tom Tom GO ja Navigator-i kasutajad) või liiguta juhtkangi paremale (TomTom MOBILE kasutajad).

Mugavuse huvides vali '"Kodu" , kuid soovid lisada "kodukoha" eelistuste loetellu. Juhul, kui see valik on hallikas, tähendab see, et sa ei ole veel valinud "kodukohta". Täiendava teabe saamiseks vaata "Kodu häälestus".

Vali "Aadress" , kui soovid eelistuste hulka lisada teatud aadressi.

Vali "Viimased sihtkohad" , kui soovid lisada sinu poolt eelnevalt kasutatud aadresside, huvipunktide ja muude sihtpunktide loetelust eelistuse.

Vali "Huvipunkt" , kui soovid eelistusena valida HP siseandmebaasist. Sarnaselt HP navigeerimisega näed esmalt viite sinu poolt kõige sagedamini kasutatavat kategooriat, juhul, kui soovitud kategooriat ei näidata, kasuta Arrow-head, et tuua nähtavale brauser, mis näitab täielikku loetelu. Iga kategooria all näed loetelu kõikide HP-de kohta, mis on välja sorditud vastavalt nende kaugusele hetke asukohast. Lihtsalt vali välja see, mille soovid muuta eelistuseks.

Valides Arrow-head saad vaadata rohkem valikuid asukoha eelistuseks muutmise kohta. Vali "Postiindeks" alt "Punkt kaardil , "Kesklinn" või "HP linnas" , täpselt samasugusel viisil nagu sa teeksid seda eelmises peatükis nende sihtpunktina seadistamise korral.

Valik "GPS asukoht" on väga kasulik, kui soovid salvestada oma hetke asukoha kiiresti. Näiteks möödud millestki huvitavast ja soovid sinna hiljem tagasi pöörduda. Kuna sul ei ole vaja otsida asukohta aadressi järgi, on see üks kiiremaid võimalusi eelistuse lisamiseks, seega kaalu selle kasutamise võimalust millal iganes, kui külastad kuskil kohta, kuhu soovid hiljem tagasi pöörduda.

Vihje: Sa ei pea füüsiliselt reisima asukohta selleks, et seadistada vastav asukoht eelistuseks! Selle asemel vaata "Kursori funktsioonid" "Sirvi kaarti" alt.

Kui oled juba eelistuse välja valinud ja sellele nime andnud, tuleb see nähtavale millal iganes, kui teed valiku eelistuste loetelust, näiteks "Navigeeri..." all "Eelistus" .

Edasine marsruudi koostamine

Otsi lisavõimalus...

Ehk on koostatud marsruut, mis ei meeldi sulle? Ehk läheb tee läbi tiheda teedesõlmpunkti? Ehk jäävad tee peale teetööd? Või ehk soovid tõesti minna "läbi" ühest teatud kohast? Sellisel juhul vajad valikut "Otsi lisavõimalus..." .

Vali "Sõida läbi..." , kui tahad teha kindlaks, kas koostatud marsruut läheb läbi ühest kindlast asukohast, võib-olla sel eesmärgil, et saada kätte (või anda) kiri või võtta peale (lasta välja) mõni inimene. Uus asukoht valitakse välja täpselt samasugusel viisil nagu sa valiksid välja väljumiskoha või sihtpunkti, seda tavapäraste valikutega nagu "Kodu", "Eelistus", "Aadress", "Huvipunkt" jne. Kui see on välja valitud, koostatakse uus kiireim marsruut, mis sisaldab sinu "läbitavat" asukohta.

Vihje: Kui soovid kaasata teekonda rohkem kui ühe "läbitava" asukoha, kasuta selle asemel üldist omadust Teekond, mida kirjeldatakse selles peatükis allpool.

Kui märkad hoiatavaid märke (nagu liiklusummik või hoiatusmärk "Ees on viivitus"),vali "Väldi blokeeritud teid" . Aja säästmiseks (kui oled teel) on neli algseadistust. Selgita välja, kas ummik on "100m", "500m", "2000m" või "5000m" pärast hetke asukohast ja siis vali vastav ikoon.


Kui oled valinud blokeeritud teede valiku, koostatakse kiiresti uus marsruut, mille puhul hoidutakse kõikidest teedest eelnevalt koostatud marsruudi pikkuses, juhatades sind ümber takistava piirkonna.

Vihje: Pärast blokeeritud teede valiku kasutamist, otsi pea koheselt ekraanilt pöörde suunda. Kui jätkad sõitu "blokeeritud" piirkonda, võid kasutada "Otsi lisavõimalus..." ja siis uuesti "Väldi blokeeritud teid", et arvutada välja parim marsruut, võttes arvesse uut seisukorda.

Kui soovid vältida konkreetset teedesõlmpunkti, ehk sellepärast, et tegemist on teada-tuntud ummikkohaga, vali "Väldi marsruudi osa" . Kasuta Arrow-head up ja Arrow-head down, kui soovid kerida hetke marsruudi juhiseid, valides välja teedesõlmpunkti, mida tahad vältida. Siis arvutatakse välja uus marsruut.

Märkus: Need teedesõlmpunktid, millest on juba möödutud, on hallikad ning neid ei saa valida.

Lõpuks, kui soovid näha teist marsruuti, kuna sulle algne ei meeldi, vali "Arvuta välja lisavõimalus" . Nii suurel määral kui võimalik, kasutatakse täiesti erinevaid teid. Kui koostamine on lõpule viidud, näidatakse ülevaadet nagu tavaliselt ning võid valida "Marsruut", kui soovid saada täiendavaid juhiseid, või "Valmis", kui soovid lülituda tagasi navigeerimise peavaatesse. Võid jätkata (üha intensiivsemalt) lisamarsruudi küsimist, kasutades seda meetodit teate "Marsruuti ei tuvastatud" ilmumiseni. Vali "Arvuta esialgne ümber" , kui soovid pöörduda tagasi parima originaalmarsruudi juurde.

TomTom Traffic

Kui oled TomTom Traffic-u võimaldanud ning sul on kehtiv tellimus, võid samuti kasutada menüüvalikut "Minimaliseeri liiklusest tingitud viivitused" , et arvutada ümber marsruut sihtkohta, arvestades kõikide hetke liiklusjuhtumitega. Täiendava teabe saamiseks vaata peatükki TomTom PLUS kohta.

Edasine koostamine

Kuigi hetke asukohast navigeerimine on kõige enam kasutatav funktsioon, võib tekkida olukordi, kus soovid koostada marsruudi eelnevalt ette. Vali "Edasine koostamine" , kui soovid vaadata parimat marsruuti ja reisiaega kahe antud asukoha vahel või kui soovid saada teavet sõidusuuna kohta, mis aitaks kellelgi teisel jõuda sinu hetke asukohta.

Vihje: "Edasine koostamine" on olemas ka põhimenüü all teisel ekraanil. Sul võib vaja minna kasutada Arrow-head selleks, et seda näha.


Tegemist on sarnase valikute ekraaniga, kuid antud juhul küsitakse, kust soovid välja sõita (küsimus, mida loomulikult ei olnud vaja kasutada "Navigeeri..." puhul.)

Vali tavapärasel viisil väljasõidukoht. Seejärel palutakse sinult järgmist "Vali sihtkoht", taas tavapäraste valikutega. Lõpuks esitatakse lisaküsimus, sest on võimalik, et koostad marsruuti kellelegi teisele. Vali "Kiireim marsruut" ja "Lühim marsruut vahel (mootorsõidukite puhul), '"Väldi kiirteid", "Jalgsi marsruut" (st lühim tee, eirates kõiki liikluseeskirju ja jättes välja kiirteed), "Jalgratta marsruut" (st lühim tee, järgides liikluseeskirju, kuid vältides kiireteid) või "Piiratud kiirus" (kiireim tee piiratud stopkiirusega sõiduki puhul, st eelistatakse võrdselt mitut teetüüpi, kuid jäetakse välja kiirteed).


Kui soovid seda valikut kasutada iga kord, kui navigeerid, või kui soovid muuta vaikehäälestust, vaata "Häälestuse kavandamine".

Kui häälestuse kavandamine on lõpule viidud, näidatakse parimat marsruuti sobiva mõõtkavaga kaardil. Nagu "Navigeeri..." puhul, võid valida nupu "Marsruut", kui soovid näha üksikasjalikke juhiseid marsruudi kohta, nagu on välja toodud allpool "Vaata marsruuti" all. Lõpuks vali "Valmis", et pöörduda tagasi navigeerimise peavaate juurde.

Vaata marsruuti

Kui oled juba marsruudi koostanud, võid seda otsida erineval viisil, valides "Vaata marsruuti" .

Vali "Sirvi tekstina" , kui soovid näha tavalist loetelu marsruudile jäävatest teedesõlmpunktidest ja kaugustest (või aegadest, kasuta nuppu "Valikud", et muuta esitatud numbreid) nende vahel. Selle asemel, et valida sellelt kuvarilt üksik teedesõlmpunkt või kasutada "Sirvi kujunditena" , näitab igat teedesõlmpunkti 3D-l koos selgelt märgitud juhistega pöörete kohta. Kasuta ja , kui soovid koostatud marsruudil liikuda tagasi või edasi.


"Sirvi kujunditena" on kiire ja tõhus võimalus reisimiseks kasutatavast marsruudist ülevaate saamiseks.

Piki sarnaseid ridasid, kuid animeeritud kujul, on "Näita marsruudi demo" , mis simuleerib sinu reisiga kuni 500% ulatuses "reaalajast" (valitakse tavalist liugurit kasutades). See sobib hästi linnas või suurlinnas reisimiseks, kuid piisavalt pikkade reiside puhul eelista "Sirvi kujunditena" kasutamist, mida sai mainitud eespool. Animatsiooni lõpetamiseks vali "Vaata marsruuti" ja siis "Lõpeta marsruudi demo" .

Vihje: Marsruuti kujunditena sirvides puuduta ekraani keskele, et lülituda iga teedesõlmpunkti puhul ümber 2D ja 3D vaadete vahel (mitte TomTom MOBILE kasutajate puhul).

Lõpuks saad vaadata koostatud marsruuti tavapärasel laskuval kaardil. Vali "Sirvi marsruudi kaarti" , et kirjutada marsruut kaardile, mida saad suumida ja kerida. Selle ekraani kasutamisvõimaluste kohta täiendava teabe saamiseks vaata peatükki "Kaardid". Või vali "Näita marsruudi kokkuvõtet" , kui soovid näha uuesti selle marsruudi graafilist ülevaadet, mida nägid siis, kui see esimest korda välja arvutati.

Tühjenda marsruut

Vali "Tühjenda marsruut" , kui soovid hetkel koostatud marsruudi kõikidest vaadetest eemaldada. Sellest hetkest alates jälgitakse endiselt sinu asukohta kaardil, kuid juhiseid või käske ei esitata.

Vihje: Sa ei pea tühjendama marsruuti enne uue koostamist: see toimub automaatselt.

Teekonna koostamine

Kuigi "Navigeeri..." on sobilik igapäevaseks reisimiseks, võib juhtuda, et plaanid reisi, mis on keerulisem. Võimalik, et soovid salvestada selle reisi andmed edaspidiseks kasutamiseks, või soovid saata need andmed teisele kasutajale. Vali "Teekonna koostamine" , et luua uut teekonda või muuta olemasolevat teekonda.

Teekond on oma olemuselt lihtsalt loetelu "teekonna punktidest" ja "sihtpunktides". Parim marsruut arvutatakse välja, külastades järgemööda igat ühte nendest (sinu poolt määratud täpses järjekorras). Üldiselt lisad "sihtpunkti" siis, kui soovid näha navigeerimise peavaates stardieelset teavet saabumise kohta, vastasel juhul lisaksid asukoha "teekonna punktina", kust tuleb lihtsalt läbi sõita (st see on "koht, mille suunas soovid sõita").


Tüüpiline teekond näitab mõlemat teekonna punkti, millest tuleb läbi sõita ja sihtpunkte, kuhu soovid jõuda.

Esmakordsel käivitamisel on teekonna koostaja muidugi tühi. Kasuta 'Lisa', kui soovid valida asukohti tavapärasel viisil "Kodu", "Eelistus", "Aadress", "Viimane sihtpunkt" alt jne. Iga asukoht lisatakse teekonna punktina juhul, kui eelnev oli samuti teekonna punkt, vastasel juhul lisatakse see sihtpunktina.


Pane tähele, et siin näidatavad täpsed menüüvalikud muutuvad sõltuvalt sellest, kas hetke teekonna sisestus on teekonna punkt või sihtpunkt ja sõltuvalt sellest, kas seda on juba külastatud.

Võid hallata eraldi sisestust teekonnal, valides selle, pärast seda näed teekonna punktide menüüd (eespool). Kasuta "Märgi teekonna punktina" , kui soovid muuta sisestuse sihtpunktist teekonna punktiks või "Märgi sihtpunktina" , kui soovid selle muuta teekonna punktist sihtpunktiks.

Kasuta "'Märgi külastatud kohana", kui soovid märkida selle teekonna sisestuse ja kõik järgnevad sisestused lõpule viidud sisestustena nii, et navigeerimine jätkub järgmisest (mittekülastatud) sisestusest. Võid isegi tagasi minna ja reisida uuesti läbi osa teekonnast, valides mõne koha, kus oled juba olnud ning kasutades "Märgi külastatav koht" , sellisel juhul see ja kõik järgmised teekonna sisestused kaasatakse uuesti navigeerimisse.

"Kustuta punkt", "Liiguta punkti üles" ja "Liiguta punkti alla" on iseenesestmõistetavad.

Kui soovid salvestada teekonda edaspidiseks kasutamiseks või kui soovid alla laadida eelnevalt kasutatud teekonda, vali 'Valikud', kasutades vastavalt "Salvesta teekond" või "Lisa teekond" . Salvestamiseks võid sisestada teekonna nime, kasutades tavalist klaviatuuri ekraanil (vaikimisi annab see nime viimase sihtkoha järgi).


Teekondi salvestades võid neid hiljem taaskasutada asukohti uuesti sisestamata. Kasuta teekonna salvestamiseks, alla laadimiseks või kustutamiseks või uue teekonna käivitamiseks seda ekraani.

Vali "Käivita navigeerimine" 'Valikud' navigeerimise käivitamiseks mõeldud menüüst.

TomTom Plus

Telefoniga ühendamine (üksnes GO kasutajad)

Kui sul on Bluetoothiga mobiiltelefon, saad kasutada oma TomTom GO , et pääseda ligi TomTom PLUS teenustele.

Märkus: Külasta www.tomtom.com, et näha sobivaid Bluetoothiga telefone.

See on esimene kord, kui kasutad TomTom GO-d koos telefoniga, on vaja viia läbi mõned vajalikud toimingud kahe seadme "registreerimiseks", st ühenduse loomiseks.

 1. Vali ‘Ühenda telefoniga.
 2. Vali näidatavast loetelust oma telefon.
 3. Kui on käsurida on muudetud ühendamiseks, sisesta telefoni parool (salasõna) ‘0000’.
 4. Siis palutakse sul luua traadita Interneti-ühendus. Tee seda, kui soovid kasutada TomTom PLUS teenuseid.
Vihje: Lubamaks sellest hetkest alates automaatset ühendust, muuda TomTom GO ‘usaldusväärseks’ seadmeks oma telefonis. Täiendava teabe saamiseks vaata oma telefoni juhendit.

Tiitelandmed TomTom PLUS-i kohta

Meie vabatahtlik TomTom PLUS teenus annab sulle teavet liiklusummikute kohta reaalajas, abistades sind selle ümber marsruudi koostamisel. Lisaks on seal ka hetke ilmateade mis tahes asukoha kohta sinu kaardil, lisaks eri alla laaditavad osad, sealhulgas täpsed linnakaardid, hääle lisafailid ja lisaandmebaasid HP-de kohta.

Tom Tom PLUS-i kasutamiseks vajad järgmist:

(Kui sa oled juba saanud e-kirja või sirvid Internetti oma telefonil, siis on see juba GPRS-valmis, kui sa ei ole kindel, küsi võrguoperaatorilt.)

Pead läbima väga lühikese sissekirjutamise protsessi, kui proovid kasutada mis tahes TomTom PLUS-i teenust esimest korda. Sisesta e-posti aadress TomTom PLUS-i kasutajanimena ning TomTom toote kood paroolina (ilma tühikuteta). Ongi kõik! Nüüd saad kasutada mis tahes lisateenust.


Sisesta oma e-posti aadress.


Tasuta proovimiseks sisesta PLUS või isiklik parool.

Nüüd saad elektroonilise kirja kasutajanime ja parooliga, mis võimaldavad juurdepääsu TomTom PLUS-i veebisaidi ümbruskonnale. Võid minna Interneti-leheküljele www.tomtom.com, kui soovid osta tellimusi ja saada teavet sinu toote puhul saadaval olevate pakkumiste ja tasuta teenuste kohta.

TomTom Traffic

Vihje: TomTom Traffic on projekteeritud GPRS ühenduse abil liiklusteabe välja otsimiseks. Ära kasuta seda GSM andmeühenduse puhul, kuna see võib kaasa tuua suured sidekulutused.
Märkus: Selle dünaamilise laadi tõttu ei saa liiklusteave kunagi loomuldasa esitada täielikku hetke liikluse olukorda. On neid asukohti, mille kohta teave ei ole saadaval ning mõningaid vahejuhtumeid ei ole võimalik õigeaegselt tuvastada. Kvaliteet, hõlmatavus ja reageerimisaeg on regiooniti erinev.

Vali "TomTom Traffic" ja siis "Võimalda liiklus" , kui soovid lülituda TomTom Traffic-u põhiteenuste ja muude seonduvate marsruudi koostamise ja kaardi kuvamise funktsioonide alla. Kui sinu piirkonna kohta on liiklusteave olemas, püsib TomTom Traffic võimaldatuna, kuni valid "Blokeeri liiklus" hiljem.

Vali "Värskenda liiklusteavet" , kui soovid TomTom Traffic-u Interneti-serverilt alla laadida kõige uuemat liiklusteavet oma piirkonna kohta (kui see on saadaval), kasutades telefoni GPRS andmeühendust. Minnes tagasi navigeerimise peavaatesse märkad uut liikluse "marsruudi riba" ekraani paremal pool. Üleval paremas nurgas on erianimatsioon, mida TomTom Traffic kasutab, et näidata sulle oma hetke olekut:

Liiklusteavet on värskendatud
Liiklusteavet värskendati vähem kui 10 minutit tagasi
Liiklusteavet värskendati vähem kui 20 minutit tagasi
Liiklusteavet värskendati vähem kui 30 minutit tagasi
Liiklusteavet värskendati vähem kui 40 minutit tagasi
Liiklusteavet värskendati rohkem kui 40 minutit tagasi
Kui näidiku värv muutub kollaseks, tähendab see, et serveril on saadaval uut liiklusteavet allalaadimiseks
TomTom Traffic serveriga ühendamine ebaõnnestus. Proovi valida uuesti "Värskenda liiklusteavet". Kui see endiselt ebaõnnestub, on tegemist ilmselt ühe põhjusega järgmistest:

GPRS sätted ei ole õiged. Küsi oma võrguoperaatorilt abi telefoni sätete osas.

Konto on registreeritud teise seadme kohta. Vali "Uus seade" "Minu TomTom"-i jaotise "Minu Traffic" alt Interneti-leheküljel www.tomtom.com ja proovi uuesti. (Saad Traffic-u kontot kasutada üksnes ühel seadmel korraga.)

Tellimus on aegunud. "Minu TomTom"-i Traffic-u jaotises võid otsida andmeid liikluse konto kohta ja pikendada tellimust.

Kui marsruut on juba koostatud, võid kasutada ka marsruudi riba, mis asub TomTom Traffic-u oleku animatsiooni all. Riba kujund alt üles näitab sinu reisi järele jäänud osa. Sellisel juhul näidatakse liiklusjuhtumeid vastavates sobilikes punktides piki marsruudi riba nii, et sa näed, millised takistused tee peale jäävad. TomTom Traffic kasutab erinevate vahejuhtumite kohta erinevaid ikoone, nagu järgnevalt antud:

Liiklusjuhtum Teetööd Väldi liiklusjuhtumit
Liiklusõnnetus Üks või mitu rada suletud Udu
Liiklusummik Tee suletud Vihm
Tuul/torm Lumi/jää/rahe    

Täpsemalt näed neid samu ikoone "TomTom Traffic"-u peasüsteemis. Kasuta menüüvalikut "Näita liiklusteavet" , kui soovid näha ülevaadet marsruudi kõikidest vahejuhtumitest. Lisaks eespool antud ikoonidele, näitab ülevaade samuti kolme erinevat teetüüpi: (aeglane liiklus), (liiklus seisab) ja (teetööd).


Tavapärane TomTom Traffic-u ülevaade. Vali 'Varskenda', kui soovid saada kõige uuemat liiklusteavet TomTom serverilt.

Valides 'Koosta Uuesti', arvutatakse välja uus parim marsruut, arvestades automaatselt vahejuhtumite ja nende tõsidusastmega. Selguse mõttes näidatakse vahejuhtumeid ülevaates tavaliste punaste ringidena. Täiendava teabe saamiseks võid kasutada ( ja) , et vaadata vahejuhtumid ükshaaval läbi.


Pealkirja ribal olev number (so 1-17) näitab, millised vahejuhtumid jäävad tee peale.

Märkus: Koostatud marsruut võib siiski juhatada sind läbi liiklusummiku, kui seda peetakse kiireimaks võimaluseks sihtkohta jõudmisel (so kiirem kui väiksemate ummikutega lisamarsruudid).
Vihje: TomTom Traffic-u ülevaate 'Koosta Uuesti' kasutamise teiseks võimaluseks on valida "Minimaliseeri liiklusest tingitud viivitused" menüüst "Otsi lisavõimalus".

Selle asemel, et piirduda vastava marsruudi ulatusega, võid samuti valida "Sirvi kaarti" , et näha kõiki liiklusjuhtumeid, mis jäävad kohaliku kaardi peale. Mis tahes piirkonna vastava ala lähedalt vaatamiseks võid liikuda ringi ning suumida sisse ja välja tavapärasel viisil.


Kui suumid kaardi sisse, muudab TomTom Traffic vahejuhtumi näidikud täpseteks ikoonideks, andes sulle rohkem teavet. Kui valid eraldi vahejuhtumi, näidatakse täielikke andmeid samal viisil nagu eespool Näita liiklusteavet puhul.

Sõltuvalt võrguoperaatorile makstavast GPRS tasust, võid soovida kasutada "Muuda liikluse häälestus" , et hoida TomTom Traffic (ja marsruut) teel olles kogu aeg uuendatuna. Täielikuks automatiseerimiseks pane linnuke "Teel olles värskenda liiklusteavet automaatselt" ja "Pärast igat värskendust optimeeri marsruuti automaatselt" ette. Tõenäoliselt soovid panna linnukese ka "Tuututa, kui liiklusolukord muutub" ette, et antaks audiohoiatus siis, kui värskendust viiakse läbi ja antakse edasi uus liiklusolukord.

Minu TomTom-i Traffic

Minnes "Minu TomTom"-i jaotise Traffic alla (www.tomtom.com), on sul võimalik:

TomTom Weather

Kasuta peamenüü valikut "TomTom Weather" , kui soovid saada teavet hetke ilmastiku kohta mis tahes asukohas, mille valid tavalisi sihtkoha valikuid kasutades. Kasutades konfigureeritud traadita GPRS Interneti-ühendust, otsib TomTom üles tuhandete maailma ilmajaamade (asuvad lennujaamades) hulgast üle, mis on asukohale kõige sobivam.

Saadaval olev ilmateade hõlmab:

Laadi lisad

Lisaks eespool antud kahele dünaamilisele teenusele, võid samuti alla laadida mitmeid lisasid, näiteks huvipunkti uusi andmekogusid, uusi hääli jne. Võimalused, mis ilmuvad allalaadimiseks, võivad sisaldada mõningaid lisasid, tasuta võimalusi (kõigile kättesaadavad) , samuti võimalusi, mille oled juba ostnud (nii võid neid taas alla laadida vajaduse korral) ning piiratud arvul "preemiana" kaasa antud võimalusi (algusperioodiks). Sinu seadmel ilmuv võimaluste loetelu varieerub vastavalt preemiana kaasa antud võimalustele, mille oled ‘ära kasutanud’ algusperioodil. Võid igal ajal osta rohkem preemiavõimalusi Interneti-aadressil www.tomtom.com.

Käivita, valides põhimenüüst "Laadi lisad".

Laadi kaart

Vali "Laadi kaart" , et saada linnakaart, mida sa ei saanud koos TomTom süsteemiga. Näiteks, kui plaanid nädalavahetuse reisi või linnareisi, võid sihtkoha kohta linnakaardi alla laadida. Järgi viipasid, valides riigi ja siis otsides soovitud linna.


Mõned ühtivad tulemused võivad olla märgitud "[suur]" või "[tasuta]", osundades, et need on, kas liiga mahukad allalaadimiseks GPRS abil või et need on kõigile tasuta kasutada (seega sa ei pea muretsema nende allalaadimise pärast algusperioodi jooksul).

Vihje: Linnakaardid võivad olla suured. Suuremate linnade puhul soovitame kaarte MITTE otse seadmesse alla laadida, kuna GPRS andmeseansi tasu võib olla suur. Mahukamate kaartide puhul, on parem need esmalt alla laadida arvuti töölauale ja siis kanda need üle tavaühendust kasutades.


Siin saab linnakaarti alla laadida. Pane tähele, et sind hoiatatakse, kui seadmes ei ole piisavalt ruumi valitud linnapiirkonna allalaadimiseks.

Äsja alla laaditud kaardi kasutamiseks, vali "Halda kaarti".

Laadi alla HP

Huvipunktide uue andmekogu allalaadimine toimub sarnasel viisil. Kasuta "Laadi HP alla" . Loetelus tuuakse välja üksnes tasuta andmekogud, mis on osa ostetud süsteemist või mis on kättesaadavad algusperioodil.


Kui need on alla laaditud, võid navigeerida uutes andmekogudes olevatesse HP-desse tavapärasel viisil või valida nende kaardil kuvamise, kasutades "Näita HP" ja "Halda HP".

Laadi hääl

TomTom süsteemiga on kaasas paljud häälevõimalused, mis sind navigeerimise ajal juhatavad. TomTom PLUS-iga saad uusi hääli alla laadida, kui soovid valida häält, mis sulle kõige enam meeldib (või lihtsalt seda oma lõbuks teha). Häälenäidiste digitaalsed failid on võrdlemisi mahukad, seega tavaolukorras ei tohiks neid GPRS-i kasutades otse seadmesse alla laadima. Kasuta töölaua kiiret Interneti-ühendust, logides sisse Interneti-leheküljele www.tomtom.com, seejärel kanna häälefailid üle, kasutades USB kaablit. Kui allalaadimine on lõpule viidud, kasuta "Muuda hääl", et navigeerimisel kasutada häälenäidiseid.


Nagu eespool öeldud, loetelus tuuakse välja üksnes tasuta hääled või preemiana kaasa pandud hääled, mille oled juba ostnud või mis on osa sinu komplektist.

Laadi kaardi värvid alla

TomTom süsteemiga on kaasa pandud palju erinevaid kaardi ja navigeerimise värvikavasid, et kasutada neid isiklikuks häälestuseks piirkondlike erinevuste ja päeva-/öövärvide kasutamise puhul. Kasuta "Laadi kaardi värvid alla" , kui soovid näha TomTom PLUS-il saadaval olevaid lisakavasid.

Kui allalaadimine on lõpule viidud, kasuta "Muuda kaardi värve", et sirvida uut värvikava või seda välja valida.

Laadi värskendus

Vali "Laadi värskendus" , kui soovid kontrollida TomTom süsteemi rakenduse värskendusi. Kui see on saadaval, siis võidi see installeerida sinu arvuti töölaua kaudu.

Redigeeri teenuse kontot

Võid kasutada "Redigeeri teenuse kontot" , kui soovid seadmesse sisestada uuendatud TomTom PLUS-i kasutajanime ja parooli, võib-olla sellepärast, et muutsid need Interneti-leheküljel www.tomtom.com millekski paremini meeldejäävaks.

Märkus: TomTom PLUS teenused erinevad riigiti ja neid uuendatakse regulaarselt. Külasta sageli Interneti-lehekülge www.tomtom.com, et leida uusi preemiana kaasa antavaid ja komplektpakkumisi.
Märkus: TomTom PLUS teenuste kasutamisel ei arvestata seadmelt tehtud GPRS andmekõnede kulusid. Võta ühendust võrguoperaatoriga küsimuste osas, mis puudutavad tasusid.

Kaardid

Digitaalsed kaardid, lähtuvalt sellest, mida kõike TomTom toode võimaldab, ja paljud funktsioonid kasutavad ära kaardi brauserit. Peatükis selgitatakse, kuidas liikuda brauseril ringi ja kuidas seda kasutada sihtkohtade seadistamiseks ja asjade otsimiseks.

Sirvi kaarti

Vali "Sirvi kaarti" Browse mapnüüd, et käivitada kaardi brauser. Kaardi vaade on paigutatud samal viisil nagu paberkaart, st põhja suund "üles" ning see näitab tavapäraseid suurlinnu, linnu, peateid, tänavaid, raudteid, jõgesid ja järvi. Erinevalt paberkaardist, saad seda sisse ja välja suumida ning muuta näidatavate detailide hulka. Samuti saad üle kirjutada huvipunkti, teabe Trafficu kohta (kui tellitud) ja isiklike elementide, nagu eelistatavad asukohad ja väljumiskohad/sihtkohad, kategooriaid.

Kaardi brauseri peamisteks osadeks on:
Skaala riba
Kursori asend
GPS nupp, vali see, kui soovid hetke GPS asukohas kaarti ümber paigutada
Suumimise riba
Hetke GPS asukoht
Valikute nupp (kirjeldatakse allpool)
Otsingunupp (kirjeldatakse allpool)
Kursori nupp (kirjeldatakse allpool)
Huvipunkt, need ilmuvad nähtavale vastavalt sinu enda häälestustele.
Märkus: Kaardi välisilme ja selle vastavad juhtimisvõimalused erinevad mõnevõrra, kui kasutada teavet Trafficu- kohta (hägusad põhivärvid, eristatult välja toodud liiklusjuhtumid). Lisaks, TomTom GO kaugjuhtimisseadme või TomTom MOBILE kasutajad näevad vaid kahte nuppu, "Valikud" ja "Valmis". Nendel juhtudel, kui puudutada "Valikud", tuuakse ekraanile lisajuhtimisvõimalused, sealhulgas "Kasutaja kursor..." ja "Otsi".

Võid kaardil ringi liikuda, vedades seda oma sõrmega (TomTom GO kasutajad), kasutades pliiatsit (Navigatori kasutajad) või navigeerimise klahvi (TomTom MOBILE kasutajad). Kaardid antakse sulle vastavas mõõtkavas, võib-olla selleks, et hõlmata hiljuti välja arvutatud marsruuti või näidata teatud teedesõlmpunktide kohta teavet, kuid võid vajaduse korral ka mõõtkava ise määrata. Kui suumimise riba näitab, siis vea selle käepidet Zoom handle aeglaselt üles ja alla. Kaarti suumitakse hetke kursori asendi juures pidevalt sisse (kui libistada alla) ja välja (kui libistada üles). Kui suumimise riba puudub (TomTom MOBILE kasutajad või kui TomTom GO-d kasutatakse valikulise kaugjuhtimisseadmega), vajuta "OK", et pääseda ligi suumimise funktsioonidele.

Vihje: Suumimise taseme muutmise ajal näidatakse üksnes "ploki kujulist" kaardi eelvaadet. Sel hetkel, kui tõstad sõrme ekraanilt, näidatakse kaarti õiges kujus koos täielike detailidega.

Kursori funktsioonid

Kursor on sinu kõige väärtuslikum kaardi brauseri tööriist. Vali mis tahes koht kaardil, et asetada kursor sinna. Seejärel saad kasutada toiminguteks hetke kursori asendit, kasutades kursori funktsiooni .


Pärast kursori asetamist tuuakse automaatselt rohelise värviga ja sildiga eristatult välja lähim teelõik koos teelõigu mõlemale poolele jäävate majade algus- ja lõppnumbritega (vajaduse korral).

Vali "Navigeeri seal" , et koostada marsruut praegusest GPS asukohast kursori asukohani.

Vali "Mine kaardi keskele" , et muuta kursori asukoht uueks kaardi keskpaigaks, st su ekraani keskel valitud punktiks.

Vali "Otsi HP lähedalt" , et leida kursori asukohale lähimal asuv HP. Nagu tavaliselt näidatakse ka siin viie kõige sagedamini kasutatud kategooria ikooni Arrow-head, et kuvada kõigi saadaolevate kategooriate loetelu. Kategoorias kasuta Arrow-head up ja Arrow-head down, et läbi vaadata kogu huvipunktide loetelu, mis on reastatud vastavalt kaugusele kursori asukohast. Vali kaardil ekraani keskel kuvamiseks see, mida vajad (või sellele nii lähedal asuv koht kui on võimalik mööda standardseid teid saada).

Vali "Lisa HP" , et lisada kursori asukoht uue HP-na mõnda oma kategooriasse. Näiteks võid lisada uue firma asukoha “Minu kontorid” kategooria alla. Kui sa ei ole veel kategooriaid loonud, pakutakse nüüd võimalust selle loomiseks.

Märkus: Seadme sisestesse HP-de kategooriasse uusi HP lisada ei saa.

Vali "Sõida läbi..." , et luua marsruut, mis läbiks kursori asukoha.

Lõpetuseks, mis on ilmselt ka kõige käepärasem, puuduta "Lisa eelistatav koht" , et määrata kursori praegune asukoht oma eelistatava kohana. See võib olla asendamatu kohtade puhul, millel ei ole teadaolevat või kindlat aadressi.

Asukoha leidmiseks kaardil

Kasuta kontrolli ("Tuvasta"), et kaardil kiiresti mingisse kindlasse kohta jõuda (Aadress, Viimane sihtkoht, HP jne). Lisaks valitud asukoha kaardi keskele toomisele lähtestatakse ka suumitasand, et kuvada koht sobiva täpsusega.


Kohatüübid, mida kuvatakse, on sulle juba tuttavad. Pea meeles, et valik "Huvipunkt" otsib ja reastab punktid vastavalt kaugusele sinu praegusest GPS asukohast, mitte vastavalt kaugusele kaardi keskpaigast või kursori asukohast. Et otsida huvipunkte reastatult vastavalt kaugusele kursori asukohast vaata “Otsi HP lähedalt” ülaltoodud Kursori funktsioonid all.

Kaardi valikud

Kasuta "Valikud", et muuta kaardivaate detailsuse taset. (Kui oled TomTom MOBILE või GO kaugjuhtimise kasutaja, saad “Valikud” nupu abil ka kursori ja otsimise funktsiooni kasutada, selleks annab võimalused alltoodud “Muuda häälestusi”.)


Siin tehtud valikud kehtivad kõigile edaspidistele kaardivaadetele.

Märkeruudu "Nimed" tühjendamine (vaikimisi see märgitakse linnukesega) peatab vastavate linnade ja piirkondade nimede kuvamise. Pannes linnukese "Eelistused" ette, tuuakse välja kollase tärniga iga eelistatav koht (vaid kaardi vaates). Kui on võimaldatud TomTom Traffic, saad panna linnukese "Traffic" ette, et kaardil kuvataks aktuaalne liiklusinfo (kaardi väljanägemine muutub, et tuua esile liikluse vahejuhtumite asukohad).

Kaardi vaates on võimalik "Huvipunktid" ekraani sisse (või välja) lülitada, kui teha linnuke selle märkeruutu. See, milliseid huvipunkte näidatakse, oleneb sellest, millised kategooriad oled kuvamiseks valinud. Saad selle määrata praegu, valides nupu "HP" või hiljem, kasutades Häälestuse all "Halda HP".

Kaardi vahetamine

Olenevalt ostetud paketist võib saadaval olla rohkem kui üks kaartide andmebaas. Kui nii, siis kasuta häälestuse all "Halda kaarte", et kaarti vahetada või uut alla laadida.

Häälestused

"Häälestusi" kasutades saad TomTom süsteemi väljanägemist ja tegevust oma soovide kohaselt muuta . Et näha kõiki selles peatükis kirjeldatud võimalusi, kasuta , et vaadata läbi erinevad leheküljed.

Märkus: Mõnede häälestuste ikoon muutub vastavalt häälestuse praegusele olekule. Näiteks "Heli vaiksemaks" valimine peatab hääljuhise . Kui heli on blokeeritud, muutub valik ja ikoon "Heli kõvemaks" , näidates, mida teha edasi, kui järgmist valida.

Kasuta öövärve/Kasuta päevavärve

Tavaliselt kasutatakse eredaid värve ja kõrget kontrastsust, et isegi eredas päikesevalguses oleks kaart selgelt nähtav. Kui väljas on pime, on mugav valida "Kasuta öövärve" . Navigeerimisvaade kuvatakse siis (vaikimisi) tumedate ja vähesemate värvidega, mis ei häiri pimedas nägemist. Häälestuse nimi muudetakse nüüd "Kasuta päevavärve" ; vali see, kui soovid taas kasutada esialgset värvikava.


Kuvatakse vaikimisi määratud öövärvid, kuid nii päeval kui öösel kasutamiseks võid valida ükskõik millise endale meeldiva värviskeemi, kasutades selleks häälestust "Muuda kaardi värve".

Lülita 3D kuvar välja/Lülita 3D kuvar sisse

3D navigeerimise peavaadet, mis näitab kaarte, marsruute ja huvipunkte, lähtudes autojuhi vaatepunktist, saab asendada tavapärasema vaatega. Vali "Lülita 3D kuvar välja" , et minna üle tavapärasele 2D plaanitaolisele kaardivaatele, mida siiski pidevalt värskendatakse, et su sõidusuund oleks ekraanil ülespidises suunas. Vali "Lülita 3D kuvar sisse" , kui soovid minna tagasi esialgsele vaatele.


Lisaks tavapärasele 2D plaanvaatele, mis siin on toodud, saab kasutada ka lihtsat "skemaatilist" vaadet.

Lülita kaardi kuvar välja/Lülita kaardi kuvar sisse

Suurematel kiirustel võidakse kaardi peavaade asendada liiklusohutuse tagamiseks "skemaatilise" vaatega, mis keskendub järgmisele sõidujuhisele. Võid kasutada seda omadust, valides "Lülita kaardi kuvar välja" . Vali "Üle teatud kiiruse", et määrata kindlaks kiirus, mille puhul vaade välja lülitatakse või "Alati", et sulle näidataks skemaatilist vaadet mis tahes kiirusel. Vali "Lülita kaardi kuvar sisse" , kui soovid alati kaarti uuesti näha.


Pane tähele, kuidas näidatakse teavet järgmise pöördeni jääva kauguse kohta ekraani allosas vasakul.

Peida HP/Näita HP

See on kasulik lihtsalt teatud huvipunkti (HP) kategooriate nägemiseks navigeerimise ja kaardi vaates, kasutades häälestust "Halda HP". Kui oled hoolikalt sirvinud kategooriad läbi ja valinud nende hulgast vajalikud välja, võid nad kõik navigeerimise peavaates ära peita, puudutades üks kord "Peida HP" või näidates uuesti eelistatavat andmekogu, puudutades "Näita HP" .

Keera heli maha/Lülita heli sisse

Võid hääle, mis annab navigeerimise juhiseid, maha keerata, valides "Keera heli maha" . Sellele osutatakse navigeerimise ajal ikooniga, mis asub ekraani allosas vaskpoolses nurgas. Hääljuhiste uuesti sisselülitamiseks vali "Lülita heli sisse" .

Hääljuhiste helitugevuse muutmiseks kasuta "Helitugevuse häälestus". Teise hääle valimiseks (nais-/meeshääl ja/või keel) kasuta häälestust "Märgi keel".

Helitugevuse häälestus

Võid hääljuhiste helitugevust muuta, kasutades "Helitugevuse häälestus" koos libiseva ulatusega, et seadistada vajalik helitugevus juurdekasvuga 5%. "Kontrolli" funktsioon on hea võimalus helitugevuse määramiseks vahetult enne reisi alustamist.

Kasulikuks võib osutuda kasutada ka "Seo helitugevus sõiduki kiirusega", et hääljuhised muutuvad kõvemaks, kui kiirus suureneb ning on vaikseimad, kui sõiduk seisab paigal.

Halda eelistusi

Aja jooksul võid soovida kasutada "Halda eelistusi" , et kustutada mis tahes eelistatud asukohta, mida sa enam ei vaja. Soovi korral võid neile ka uue nime anda. Kasuta Arrow-head up ja Arrow-head down, kui soovid loetelu üles ja alla kerida ning valida välja asukoha, mida soovid muuta või kustutada.

Võid varundada oma eelistatud asukohti, ühendades TomTom süsteemi PC või Mac-iga. Täiendava teabe saamiseks vaata "Ühendamine PCga".

Märkus: Kui sa ei ole lisanud veel ühtegi eelistatavat kohta, on ikoon "Halda eelistusi" hallikas ning mitte saadaval.
Vihje: Eelistatava koha muutmiseks tuleb kasutusel olev eelistus kustutada ja luua uus õigesse asukohta. Vaata Eelistatavad kohad.

Muuda kodukoht

Võid seadistada või muuta "Kodu" asukohta mis tahes ajal, kasutades "Muuda kodukoht" . Seejärel saad selle hiljem valida väljumiskohaks või sihtpunktiks.

Vihje: "Kodu" ei pea tingimata olema sinu füüsiliseks koduks. Seadista see asukohta, mis on sinu reisi suhtes kõige kesksem, näiteks sinu kontor.

Halda kaarte

Kui oled installeerinud teiste riikide või piirkondade kaarte, võimaldatakse häälestust "Halda kaarte" . Vali "Vaheta kaart" , et näha teist juba saadaval olevat kaarti. Hetkel kasutatav kaart on kollase värviga eristatud, vali kaart, mida soovid järgmisena kasutada.

Vihje: Kui soovid ümber lülituda teisel mälukaardil olevale kaardile, lihtsalt sulge hetkel kasutatav kaart ja pane uus mälukaart sisse.

Vali "Laadi kaart" , kui soovid osta lisakaarte otse TomTom-ist, kasutades valikulist GPRS telefoniühendust. Vajaliku linna või piirkonna valimiseks, mille kohta soovid kaarti osta, järgi lihtsalt viipasid. Pea meeles, et võrguoperaator võtab allalaadimise eest tasu tavalise GPRS tasu ulatuses ja et TomTom ei vastuta muude ilmnevate lisamaksete eest.

Vaata ka Ühendamine PCga, mis sisaldab juhiseid uute kaartide allalaadimiseks CD-lt.

Halda HP

Häälestus "Halda HP" on sinu huvipunktide ja nende kategooriate juhtpaneel. Lihtne on luua iseseisvalt uusi kategooriaid (nt "Kontorid", "Aianduskeskused", "Klient X") ja määrata need vastavate huvipunktide alla, kuhu saab navigeerida või mida saab lisada teekonna alla mõne sekundi jooksul.

Võid enda poolt loodud kategooriate alla lisada uusi huvipunkte. Esmalt kasuta "Lisa HP kategooria" ja siis vali "Lisa HP" . Seejärel palutakse sul valida kategooria (ja küsitakse, kas soovid lisada kategooria juhul, kui sa ei ole seda veel loonud), siis vali asukoht tavapärasel viisil.

Nii navigeerimise peavaates kui ka kõikides kaardi vaadetes võid valida, millist huvipunkti kategooriat soovid näha, valides "Võimalda/Blokeeri HP" . Lihtsalt pane linnuke nende ette, mida soovid näha.


Kaardile (ja navigeerimise vaatesse) märgitakse valitud kategooriate asukohad, igaüks eraldi ikooniga.

Vihje: Võid valida, kas soovid või ei soovi näha huvipunkte, kasutades navigeerimise akna puhul "Peida HP/Näita HP" või kaardi brauseri puhul "Kaardi valikud". Sel viisil jäävad alati valitud huvipunktide kategooriate ette linnukese.

Lihtne on vastavalt vajadusele hallata kliendi huvipunkte, kasutades "Kustuta HP" ja "Kustuta HP kategooria" .

Valikuliselt võid valida hoiatusheli või visuaalsel kujul antava hoiatuse, mis annab teada, et teatud kategooria HP on lähedal. Näiteks otsid bensiinijaama, hotelli või sularahaautomaati. Hoiatuse seadistamiseks (võid seadistada nii mitu ettehoiatust kui soovid) kasuta "Hoiata, kui HP on lähedal" . Siis palutakse sul valida kategooria (loetelu ülaosas näidatakse mis tahes kategooriat, mis on juba ettehoiatusega seadistatud) ja "Hoiata, kui lähemal kui" teatud kaugus, nagu allpool antud.


250 meetrit on hea vaikemäär, kuid see võib olla suurem või väiksem sõltuvalt sellest, kas soovid, et hoiatataks ette, millegi suure (st lennujaam või vaatamisväärsus) või väikese eest (st sularahaautomaat).

Tõenäoliselt soovid erinevaid audiohoiatusi iga erineva huvipunkti kategooria puhul. Kasuta ja , kui soovid sirvida erinevaid saadaval olevaid helihoiatuse võimalusi, valides kõige sobilikuma puhul "Vali". Lõpuks pane vajaduse korral linnuke "Hoiata üksnes siis, kui HP jääb tee peale" ette.


Tavaliselt märgistad sa selleks linnukesega üksnes need punktid, mis jäävad tee äärde ning sinu reisi suunas. Näiteks bensiinijaamade puhul ei ole hoiatust vaja, sest need jäävad kohe sõiduraja äärde või kõrvaltee äärde.

Olekuriba häälestus

Kasuta "Olekuriba häälestus" , kui soovid tutvuda navigeerimise vaate allosas näidatava teabega. Näiteks võid eelistada teada saada järele jäänud aja asemel saabumisaega. Üldiselt, mida vähem punkte sa linnukesega märgistad, seda suurem ja selgem on olekuriba vorming.

Määra kell(üksnesTomTom GO kasutajate puhul)

Seadme esmakordsel käivitamisel on TomTom GO kell seadistatud, kuid võid selle määrata mis tahes kellaajaks puudutades "Määra kell" . Pärast eelistatava kellaaja vormingu valimist, kasuta ja igast numbrist all- ja ülevalpool, et määrata ekraanil näidatavad täistunnid ja minutid. Kui valisid vastava vormingu, puuduta sümbolitel "AM" või "PM, et näha hommikust ja pärastlõunast/õhtust aega.

Vihje: Kui Tom Tom GO on väljas ning taevas on selge, võid puudutada nupul "Sünk", et seadistada kellaaeg automaatselt GPS satelliidilt. Sul võib vaja minna määrata tunnid vastavalt õigele ajavööndile.

Pööra ekraan ümber

Kui sinu poolt määratud TomTom süsteemi paigutus seda nõuab, võid kuvari ümber pöörata häälestuse abil "Pööra ekraan ümber" . Iga kord, kui seda kasutad, pööratakse kuvarit edasi, kuni see on tagasi oma algses suunas.

Muuda kaardi värve

Vali "Muuda kaardi värve" , kui soovid valida lisavärvikavade vahel, mis on saadaval TomTom süsteemi puhul kasutatavate kaartide juures (paljud nendest on kõige sobilikumad öiseks kasutuseks). Kasuta ja , kui soovid vaadata erinevaid "päevase aja värvikavasid", kasuta "Vali", kui oled rahul näidatava värvikavaga. Korda toimingut erinevate "öise aja värvikavade" puhul.

Tavakasutuses päevase ja öise aja värvikavade vahetamise kohta vaata "Kasuta öövärve".

Muuda teravust (üksnes TomTom GO kasutajate puhul)

Vali "Muuda teravust" , kui soovid määrata TomTom GO ekraani tagavalguse teravust. Säästmaks sind mitu korda päevas teravuse muutmisest, võid kasutada kahte häälestuse liugurit, millest üks on päevase ja teine öise aja värvikavade jaoks. Näiteks, tõenäoliselt on päevase aja teravus üsna suur ja öise aja oma küllalt väike.

Sätete määramiseks puuduta mis tahes kohas liuguri skaalal või vea liugurit sõrme abil.

Häälestuse kavandamine

Vali "Häälestuse kavandamine" , kui soovid valida viisi, kuidas marsruudid tuleks välja arvutada. Kui sinu liikumisviis on sageli erinev, võid valida "Küsi, kui ma koostan", vastasel juhul vali üks muudest võimalustest. "Jalgsi marsruut", "Jalgratta marsruut" ja "Piiratud kiirusega marsruut" on juba kirjeldatud "Edasine koostamine" all.

Tollimaksu häälestus

"Tollimaksu häälestus" annab sulle võimaluse täpsustada, mida peaks tegema, kui TomTom süsteem arvutab marsruudil välja maksustatud tee. Vali "Väldi alati maksustatud teid", kui soovid need automaatselt marsruudist välja jätta, vali "Ära kunagi väldi maksustatud teid", kui soovid lasta välja arvutada parimat marsruuti sõltumata tollimaksudest. Muidu jäta see häälestus vaikeolekusse "Küsi, millal see juhtub".

Kompassi häälestus

Kui soovid näha navigeerimise vaates kompassi, kasuta "Kompassi häälestus" , et valida välja kompassi tüüp.


"Suund ülesse", töötab nagu tegelik kompass (nagu see oleks kinnitatud sinu armatuurlauale), st nool on alati suunatud põhja. '"Põhi üleval" hoiab kompassi osutit staatilisena, st nool osutab sinu reisi hetke suunas. '"Kaugus sihtkohta" näitab lihtsalt vajalikus suunas sinu sihtkoha kaugust.

Muuda hääl

Võid muuta marsruudi juhisteks kasutatavat häält igal ajal, kasutades häälestust "Muuda hääl" . Kasuta ja , kuis soovid kuulda erinevaid hääli ja keeli, valides igaühe kuulamiseks "Kontrolli". Kasuta "Vali", kui sulle meeldib hääl, millele osundatakse.

Märkus: Enamike keelte puhul on võimalik kasutada rohkem kui ühte häält. Hääljuhiste helitugevuse muutmiseks vaata "Helitugevuse häälestus".

Märgi keel

Võid muuta kogu ekraanil näidatava teksti, juhiste ja menüü valikute kuvamise keelt "Märgi keele" abil . Lihtsalt vali see, mida soovid.

Määra ühikud

Võid muuta eelistatavaid mõõtühikuid igal ajal "Määra ühikud" . Siis näidatakse kolme küsimust, üks nendest on aja, teine kauguse, kolmas aja ja pikkus-/laiuskraadide kohta. Lihtsalt vali vormingud, mida eelistad iga ühiku puhul ning vali igaühe puhul "Valmis".

Juhi vasakukäeliselt (mitte TomTom MOBILE puhul)

Kui sa oled vasakukäeline, soovid ilmselt kasutada "Juhi vasakukäeliselt" , et paigutada koha kerimise juhtseadmeid, kaardi kerimise juhtseadet ning nuppe "Valmis" ja "Tühista" võimaluse korral ekraani vasakule poolele. Sellisel juhul on sul võimalik neid mugavamalt puudutada, ilma et vasak käsi varjaks ekraani. Pöördumaks tagasi nupu algse asetuse juurde, vali häälestus "Juhi paremakäeliselt"


TomTom süsteemi vasakpoolne juhtimine!

Klaviatuuri häälestus

Vali "Klaviatuuri häälestus" , kui soovid valida ekraanil oleva klaviatuuri suurust (suur või väike) teksti ja numbrite sisestamiseks (väiksem versioon jätab rohkem ruumi kerimisriba loeteludes antud punktidele), vali tähestiku (ABCD), kirjaviisi (QWERTY) ja prantsuse (AZERTY) vormingute vahel.

Nime häälestus

Võid määrata viisi, kuidas teede nimesid kaartidel näidatakse, kasutades "Nime häälestus" . Näha on nelja märkeruutu:

Peida vihjed/Näita vihjeid

Loodetavasti leiad juhuvihjetest abi (igat ühte näidatakse vastavas kohas vaid üks kord), kui sulle need siiski ei meeldi, siis võid need välja lülitada, kasutades "Peida vihjed" või võid valida nende taas nähtavale ilmumise, kasutades "Näita vihjeid"

Blokeeri/Võimalda Bluetooth (mitte TomTom MOBILE puhul)

Kui kavatsed võtta TomTom süsteemi kaas haiglasse, lennukisse või muusse kohta, kus on keelatud raadiosidevahendite kasutamine, pead kasutama häälestust "Blokeeri Bluetooth" . Kui vajad seda taas, kasuta lihtsalt "Võimalda Bluetooth" .

Vihje: Bluetoothi saatja kasutamise võimaldamine oma seadmes aitab samuti pikendada patarei eluiga, kui see just ei ole hetkel ühendatud laadimisseadmesse.

Näita versiooni

Kasuta "Näita versiooni" , kui soovid leida TomTom süsteemi osas täpse versiooni alast teavet. Vali "Autoriõigus", kui soovid lugeda sobilikku autoriõiguse loetelu.

Dokkimise häälestus (üksnes TomTom GO kasutajate puhul)

Kui sinu seadmesse on paigaldatud vastav dokkimise komplekt, vali "Dokkimise häälestus" selleks, et saaksid valida, kas soovid siduda TomTom GO öise vaate sõiduki esituledega ja kas soovid, et autoraadio oleks tumm sellel ajal, kui antakse juhiseid.

Blokeeri/Võimalda ASN (üksnes GO 500 ja GO 700 kasutajate puhul)

TomTom GO peab sinuga mõnda aega sammu isegi ilma korraliku GPS vastuvõtjata, nt tunnelis. See on võimalik tänu andursüsteemile ASN (satelliidilt navigeerimise abi), mis mõõdab sinu liikumist. Kui sind huvitab, kuidas see töötab, kasuta "Blokeeri ASN" , et lülitada see välja samal ajal, kui puudub GPS vastuvõtja ja võrdle saadud tulemusi ASN-i sisse lülitatud olekus saadud tulemustega, kuna see toimub vaikimisi. Kasuta "Võimalda ASN" , kui soovid ASN-i uuesti sisse lülitada.

Ühendamine PCga

Selleks, et saada parimat tulemust TomTom süsteemi kasutades, soovid selle ilmselt ühendada oma PC või Mac-iga, kust saad varundada (ja taastada) eelistatavaid kohti ja häälestusi, laadida uusi kaarte ja installeerida uusi navigeerimise hääli.

Määra USB andmekaabli asukoht ja ühenda väiksem ots TomTom GO tagakülje pistikusse. Ühenda suurem USB ühendusklemm oma Windows PC-l või Mac-il varuporti.

Märkus: Kui TomTom GO on ühendatud sinu PC-ga (Windows tunnistab seda kui "Massmälu seadet"), ei saa sa seda kasutada marsruutide otsimiseks. Tavaoperatsioon taastatakse nii pea, kui sa ühendad PC lahti.

Sisesta TomTom GO installeerimise CD oma PC CD-/DVD-ketta asukohta ning seadistamisprogramm peaks alustama installeerimist automaatselt.

Vihje: Kui sinu PC on konfigureeritud selliselt, et CD-sid ei saa automaatselt käitada, kasuta "Minu Arvuti" (või Windows Explorer), kui soovid sirvida TomTom GO CD-d ja siis tee topeltklõps failil "Seadista".

PC setup menu

Varundamine

Vali "Varunda/taasta sätted", kui soovid teha varukoopiat kodukoha ja eelistuste asukohtadest ning lisaks veel TomTom süsteemi häälestustest. Hädaolukorra tekkides on neid kõiki võimalik sinu seadmes taastada, säästes nii aega ja jõudu.

Hääle viibad ja rohkem

Võid lisada hääle lisaviipasid, valides "Lisa/eemalda lisaomadused" ja siis "Lisa hääle viip", tingimusel, et sinu mälukaardil on ruumi. Kasuta "Eemalda hääle viip", kui soovid kustutada ruumi säästmiseks häält, mida sa enam ei vaja.

Valik "Installeeri tasuta demod jne" viib su Interneti-leheküljele www.tomtom.com.

Iseenesestmõistetavad on muud valikud

Ülejäänud valikud, "Loe juhendit", "Külasta www.tomtom.com" ja "'Lahku".

Telefoniga ühendamine (üksnes GO 500 ja GO 700 kasutajate puhul)

Kui sul on Bluetoothiga mobiiltelefon, saad kasutada TomTom GO 700 või GO 500 handsfree komplektina. Kuigi mõned funktsioonid sõltuvad sinu telefoni võimalustest, siis tavaliselt peaksid saama kasutada:

Märkus: Külasta www.tomtom.com, et näha sobivaid Bluetoothiga telefone.

Kasutad TomTom GO-d esmakordselt koos telefoniga ja sul on vaja viia läbi mõned vajalikud toimingud kahe seadme "registreerimiseks", st ühenduse loomiseks.

 1. Käivitamiseks vali "Mobiiltelefon" .
 2. Vali ‘Ühenda telefoniga ja TomTom GO otsib sinu mobiiltelefoni välja.
 3. Vali näidatavast loetelust oma telefon.
 4. Kui käsurida on muudetud ühendamiseks, sisesta telefoni salasõna (parool) ‘0000’.
 5. Siis palutakse sul luua traadita Interneti-ühendus. Tee seda, kui soovid kasutada TomTom PLUS teenuseid.
 6. Lõpuks saad kopeerida telefoniraamatu TomTom GO seadmesse. Selle toimingu ajal sa ei saa kasutada handsfreed.
Vihje: Lubamaks sellest hetkest alates automaatset ühendust, muuda TomTom GO ‘usaldusväärseks’ seadmeks oma telefonis. Täiendava teabe saamiseks vaata oma telefoni juhendit.


Vali "Mobiiltelefon" , kui soovid näha seda "handsfree" menüüd. Pane tähele, et lugemata SMS sõnumite arvu näidatakse iga telefoniga seotud ekraani allosas.

Märkus: Telefoniga ühendust kasutatakse samuti siis, kui sa suhtled Interneti-põhise TomTom PLUS teenusega, kasutades GPRS-i.

Kõne tegemine

Kasuta "Kõne" , et tuua kõne menüü nähtavale:


Puuduta "Kodu" , et mugavuse huvides helistada mis tahes numbril, mille oled seadsitanud kodunumbriks. See jääb hallikaks, see tähendab, et sa ei ole veel seadsitanud numbrit "koduna".

Puuduta "Number" , kui soovid teha handsfree kõnet. Puuduta vajalikku numbrit, kasutades ekraanil olevat numbriklaviatuuri. Kasuta , et minna numbri võrra tagasi, kuna tegid vea.

Puuduta "Telefoniraamatu sisestus" , kui tead, et vajalik number on juba TomTom GO telefoniraamatus (sest seda on juba telefonist või SIM kaardi mälust otsitud).

Puuduta "Huvipunkt" , kui sul on vaja helistada kohaliku huvipunkti numbril. Paljude seadmesiseste HP-de puhul on antud telefoninumbrid ning see on kiire võimalus ühenduse saamiseks. Näiteks võid helistada ette vaatamisväärsuse numbril, et kontrollida, kas see on avatud.

Vihje: HP-sid, millel on vastav telefoninumber, näidatakse koos rohelise telefonikujulise ikooniga.

Loodetavasti on "Viimati valitud number" , "Viimane helistaja" ja "Kodu" iseenesestmõistetavad.

"Vali uuesti" handsfree põhimenüüs, valib viimati helistatud numbri uuesti.

Sissetulevad kõned

Kui keegi helistab sulle navigeerimise ajal, on sul võimalik kõnele vastata, kui puudutad üks kord GO ekraani:

Tekstisõnumid

Märkus: Üksnes TomTom GO käsitleb sinu SMS sõnumeid. See ei tunnista multimeedia sõnumsidet (MMS) või e-posti.
Märkus: Soovitame sõidu ajal mitte kasutada neid tekstisõnumi funktsioone. Tõmba üle esimese.

Vali "Loe sõnumit/kirjuta sõnum" , et avada sõnumside põhimenüüd:

Vali "Loe vastuvõetud sõnumeid" , et sirvida vastuvõetud tekstisõnumeid. Kui saabub uus sõnum, näed vastavat ikooni navigeerimise vaate ülemises vasakus nurgas. Selle puudutamine avab sõnumi, ilma et peaksid kasutama menüüvalikuid.


Puuduta 'Valikud', et valida kiiresti "Helista saatjale","Vasta sõnumile" või "Edasta sõnum".

Vali "Loe kirjutatud sõnumeid" , et sirvida sõnumeid, mis ootavad saatmist või on juba saadetud..

Vali "Kirjuta sõnum" , et kirjutada uus sõnum, kasutades numbrite osas samu valikuid kui kõne tegemisel.

Märkus: Jälgi, et kirjutaksid sõnumeid vaid mobiiltelefoni numbritele. Mobiiltelefoni numbrite ja lauatelefoni numbrite vahel vahe tegemiseks ei ole mingit standardset eri maades kehtivat moodust, seega jääb vahetegemine sinu vastutusele!

Muud telefoni funktsioonid

Et saaksid lihtsalt ja mugavalt telefonikõnesid teha ja tekstisõnumeid saata, kasuta "Vaata numbreid telefonist" , et kopeerida telefoniraamat Bluetoothi telefonist oma TomTom GO mällu. Sellele kulub mõni minut, nii et varu kannatust.

Kasuta "Muuda kodunumber" , et sisestada mõni number oma kodunumbrina (selle saad valida ka viimati valitud või viimaste helistajate numbritest).

Sageli esitatavad küsimused ja veaotsing

Siin on mõned küsimused, mis võivad tekkida. Et näha rohkem küsimusi ja vastuseid, vaata www.tomtom.com

Miks on navigeerimise vaade must-valge? Miks "Navigeeri..." ei tööta?
Kui GPSi ühendus orbiidil olevate satelliitidega katkeb, näiteks seepärast, et sind ümbritsevad kõrghooned, siis muutub kaart ekraanil must-valgeks, hoiatamaks, et edastatav info ei pruugi olla hetkel täpne. Niipea kui ühendus taastub, muutub ekraanipilt taas värviliseks.

Kuidas seadet laadida? (Üksnes GO kasutajad)
TomTom GO laadib, kui see on ühendatud sõiduki 12V vooluringi, kasutades seadmega kaasas olevat DC-juhet. Pea meeles, et kui auto mootor seisab, võib olla vajalik süüde viia tagasi asendisse "Lisaseadmed". Vaata täpsemalt oma auto kasutusjuhendist. Kui sul on vaja TomTom GO-d muul ajal laadida, kasuta paketti kuuluvat rahvusvahelist AC adapterit (5V).

Kuidas saan TomTom GO-d lähtestada? (Üksnes GO kasutajad)
Tavaliselt ei teki sul kunagi vajadust TomTom GO-d lähtestada. Kuid probleemi korral saad seadme lähtestada nii, et eemaldad selle hoidikust ning kasutades sirget paberklippi lähtestusavas, mis on seadme all (sisselülitusnupu taga).

Kuidas saan abi?
Külasta www.tomtom.com, et saada tehnilist tuge ja kontaktandmeid. Eelistame suhelda E-posti vahendusel.

Kust leian oma TomTom süsteemi tarkvara versiooni ja seerianumbri?
Igas marsruudi kokkuvõtte vaates on tarkvara versiooni number näha kastis GPS satelliidi staatuse ikooni all. Kui seda kasti puudutad, näed täpsemat infot oma süsteemi konfiguratsiooni ja praegu kasutusel oleva kaardi kohta. Seda teavet saad nähta, kasutades Häälestuste all "Näita versiooni" .

Mida teha kui on kahtlus, et seade on defektne? (Üksnes GO kasutajad)
Kui oled juba proovinud eelpool antud lähtestamise võimalusi ja siiski esineb probleeme, võta meiega ühendust. Palun võta ühendust E-posti teel, kasutades Interneti-aadressil www.tomtom.com antud kontaktaadresse

Miks on vaja registreerida TomTom Interneti-leheküljel (värskendused, tugi jne)?
Oma seadme registreerimine tagab sulle ligipääsu kõikidele uudistele, mis puudutavad sinu TomTom süsteemi ning nii saame sulle pakkuda parimat võimalikku tuge.

Kuidas saan korpust vahetada? (Üksnes GO kasutajad)
Selleks on vaja väikest lapikut kruvikeerajat. Alustades korpuse alumisest osast, pane kruvikeeraja õrnalt korpuse vahele ning liiguta seda üles. Tee ring peale kuni see kergelt eemaldub. Teistsuguse korpuse saad hankida TomTom-ist.

Millised lisad on saadaval? (Üksnes GO kasutajad)
1. Lisakaardid
2. Aktiivne antennikomplekt soojust peegeldavate tuuleklaasidega autode jaoks
3. Professionaalne dokkimise komplekt, mille abil saab seadme otse auto vooluringi, tulede ja audiosüsteemiga ühendada
4. Paigaldamise lisavõimalused
5. Deluxe kott
6. Lisa pealiskorpus

Mida teha kui DC-juhe enam ei toimi? (Üksnes GO kasutajad)
Nagu kõikidel teistel headel autos kasutatavatel lisadel on ka 12V DC-juhtmel kaitse. Vaheta kaitse välja, uue saad osta elektritarvikute poest.

Patarei alane info (üksnes GO kasutajad)

TomTom GO esmakordsel sisselülitamisel soovitame selle täielikult laadida. Täielikuks laadimiseks kulub umbes 2 tundi.

Märkus: Et säilitada staatust, kasutab TomTom GO patareid mingil määral ka siis kui ta on välja lülitatud. Kui sa ei lae patareid pikema aja jooksul, siis see staatus kaob ja TomTom GO tuleb taaskäivitada. Sinu seaded siiski säilitatakse. Kui patarei indikaator muutub oranžiks, tähendab see, et on aeg TomTom GO patareid laadida.

Täpsustused (üksnes GO kasutajad)

TomTom GO 700

TomTom GO 500

TomTom GO 300

Siin toodud info võib muutuda, ilma et sellest teatataks. TomTom B.V. ei võta endale vastutust tehniliste või toimetajapoolsete vigade või väljajättude eest, mis võivad juhendis esineda; ega ka juhuslikust tegevusest ega ka tegevusest, mis võib olla selle materjali kasutamise tagajärg, tuleneva kahju eest. Juhend sisaldab infot, mis on kaitstud autoriõigusega. Juhendit ega selle osi ei tohi kopeerida ega taastoota mingil moel enne TomTom B.V. kirjaliku nõusoleku saamist.

Autoriõiguse andmed

Data Source © 2005 Tele Atlas N.V. Based upon:
Topografische ondergrond Copyright © dienst voor het kadaster en de openbare registers, Apeldoorn 2005.
© Ordnance Survey of Northern Ireland.
© IGN France.
© Swisstopo.
© BEV, GZ 1368/2003.
© Geonext/DeAgostini.
© Norwegian Mapping Authority, Public Roads Administration / © Mapsolutions. © DAV.
This product includes mapping data licensed from Ordnance Survey with the permission of the Controller of Her Majesty’s Stationery Office. © Crown copyright and/or database right 20nn. All rights reserved. Licence number 10002692.

© 2005 TomTom BV, The Netherlands. Patents pending. All rights reserved.

TomTom and the TomTom logo are registered trademarks of TomTom B.V. The Netherlands. All other trademarks are the property of their respective owners.

The use of TomTom products is governed by a license agreement which is included in this package and/or the products. This license contains a limited warranty and limitation of liability. You can review the license conditions at www.tomtom.com.

Ohutus ja reguleerivad õigusaktid (üksnes GO kasutajad)

Oluline ohutusinfo ja hoiatused

Global Positioning System

Global Positioning System (GPS) on ülemaailmne satelliitidel põhinev koha- ja ajamäärangu süsteem. GPSi juhitakse ja kontrollitakse Ameerika Ühendriikide valitsuse juhtimisel ning USA valitsus vastutab selle kättesaadavuse ja täpsuse eest. Kõik muudatused GPSi kättesaadavuses ja täpsuses või keskkonnatingimustes võivad TomTom GO funktsioneerimist mõjutada TomTom B.V. ei saa võtta mingit vastutust GPSi kättesaadavuse ja täpsuse eest.

Kasuta hoolikalt

TomTom GO navigeerimisel tuleb meeles pidada, et sõidukiroolis peab olema ettevaatlik ja tähelepanelik.

Lennukid ja haiglad

Antenniga seadmete kasutamine on enamasti lennuki pardal, haiglas ja paljudes teistes kohtades keelatud. Nendes kohtades ei tohi TomTom GO-d kasutada.

Patarei

See toode kasutab liitium-ioonpatareid. Ära kasuta seda niiskes, märjas ja/söövitavas keskkonnas. Ära pane, hoia või jäta toodet kütteallika lähedale, kõrge temperatuuriga kohta või päikse kätte, mikrolaineahju või rõhu all konteinerisse ning ära hoia seda temperatuuril üle 60ºC (140ºF). Nende juhiste eiramine võib põhjustada liitium-ioonpatareist happelist leket, see võib muutuda kuumaks või süttida ning põhjustada vigastusi ja/või kahjustusi. Ära läbista, ava või võta patareid lahti. Kui patarei lekib ning sa puutud lekkinud vedelikega kokku, pese rohke veega ning pöördu koheselt arsti juurde. Ohutuse mõttes ja patarei eluea huvides ei toimu laadimist madalatel (alla 0ºC/32ºF) või kõrgetel (üle 45ºC/110ºF) temperatuuridel.

TOOTE LIITIUM-IOONPATAREI TULEB TAASKASUTUSELE VÕTTA VÕI KÕRVALDADA VASTAVALT ETTENÄHTUD KORRALE. KASUTA TOMTOM GO PATAREI LAADIMISEKS ÜKSNES KAASA PANDUD JUHET JA ADAPTERIT.

TomTom GO taaskasutusele võtmiseks pöördu kohaliku TomTom teenindaja poole.

Juhendist

Juhend koostati väga hoolsalt. Pidev tooteuuendus võib kaasa tuua selle, et mitte kogu juhendis olev info ei ole ajakohane. Vastutust tehniliste või toimetajapoolsete vigade või väljajättude eest, mis võivad juhendis esineda; ega ka juhusliku või tegevusest tuleneva kahju eest, mis võib olla selle materjali kasutamise tagajärg, ei saa eeldada. Juhend sisaldab infot, mis on kaitstud autoriõigusega.

FCC (USA Federal Communications Commission) teabe kasutajatele

Raadio- ja telepildi kasutajaliides

Seade levitab elektromagnetilisi laineid ning kui seda ei kasutata ettenähtud viisil, st vastavalt juhendis antud juhistele, võib see põhjustada häirivaid mõjutusi raadio- ja televastuvõtjale.

Seadet on kontrollitud vastavalt FCC reeglitele. Vastavalt FCC reeglite osale 15 kuulub seade digitaalseadete klassi “Class B”. Need on loodud nii, et pakkuda mõistlikku kaitset kahjulike ja häirivate mõjutuste eest tsiviilkasutuses. Siiski ei saa tagada, et häirivaid mõjutusi ühegi installeerimise korral ei esine. Kui seade põhjustab raadio- või televastuvõtule häirivaid mõjutusi, mille saab välja selgitada seadet sisse ja välja lülitades, soovitame kasutajal mõjutuste lõpetamiseks kasutada üht või mitut järgmistest meetmetest:

Oluline

Kui seade põhjustab raadio- või televastuvõtule häirivaid mõjutusi, mille saab välja selgitada seadet sisse ja välja lülitades, soovitame kasutajal mõjutuste lõpetamiseks kasutada üht või mitut järgmistest meetmetest: On oluline, et kasutad kaetud kaablit ja klemme, et vähendada võimalikke raadio- ja televastuvõttu häirivaid mõjutusi. Kaetud kaablid, mis sellistele toodetele sobivad, saab hankida volitatud edasimüüjalt.

Kui kasutaja muudab toodet või selle välisseadmeid, ning need muudatused ei ole lubatud TomTom puhul, võib FCC kasutamisõiguse ära võtta.

USA-s saavad kliendid abi Federal Communications Commission’i koostatud brošüürist: "Kuidas selgitada välja ja lahendada raadio-TV kasutajaliidese probleeme?" Selle brošüüri saab hankida: US Government Printing Office, Washington, DC 20402
Stock No 004-000-00345-4.

 

FCC vastavusdeklaratsioon

Kontrollitud vastavust FCC standarditega kodumajapidamises või kontoris kasutamise kohta.

TomTom GO on kontrollitud – ning kooskõlastatud – FCC Reeglite osaga 15. Kasutamine peab vastama kahele tingimusele:

 1. Seade ei tohi põhjustada häirivaid mõjutusi .
 2. Seade peab vastu võtma kõik vastuvõetud mõjutused, ka sellised, mis põhjustavad soovimatut tegevust.

Vastutav pool:

TomTom, Inc.
150 Baker Ave
Concord, MA 01742
Tel: 978 287 9555 valik 1
Faks: 978 287 9522
Tollivaba: 866 4 TOMTOM (866 4 866 866)
(Tollivaba number ei toimi väljaspool USA-d)

Emissiooniteave Kanada jaoks

See digitaalne seade kuulub klassi “Class B” ning on vastavuses Kanada ICES-003.

Cet appareil numérique de la classe B est conforme à la norme NMB-003 du Canada.

CE-märgis

Toode vastab CE-märgise nõuetele, kui seda kasutatakse elu-, äri- või kergetööstuse keskkonnas.

[DL2] R&TTE direktiiv

Seade on kooskõlas EL direktiivi 99/5/EÜ põhinõuetega (deklaratsioon saadaval www.tomtom.com).

Seadet ei tohi ilma loata kasutada lennukite pardal ega haiglates.