Ostrzeżenia o fotoradarach

Ostrzeżenia są uaktywniane w momencie zbliżania się do fotoradaru. Istnieje kilka sposobów ostrzegania:

Symbol wyświetlany na mapie

Symbol wyświetlany na pasku trasy

Opis

Fotoradar stacjonarny — ten rodzaj fotoradaru sprawdza prędkość przejeżdżających pojazdów, a jego pozycja jest stała.

Fotoradar przenośny — ten rodzaj fotoradaru sprawdza prędkość przejeżdżających pojazdów, a jego pozycja może być co pewien czas zmieniana.

Obszar kontroli radarowej — ten rodzaj ostrzeżenia wskazuje miejsca, w których często są przeprowadzane kontrole radarowe.

Fotoradar średniej prędkości — ten rodzaj fotoradaru mierzy średnią prędkość pojazdów przejeżdżających między dwoma punktami. Użytkownik jest informowany o początku i końcu strefy kontroli średniej prędkości.

Podczas jazdy w strefie kontroli średniej prędkości, zamiast aktualnej prędkości wyświetlana jest średnia prędkość. Odległość do końca obszaru jest przedstawiona na pasku trasy.

Strefy egzekwowania ograniczeń prędkości — te strefy mogą obejmować kilka fotoradarów.

Użytkownik jest informowany o początku i końcu strefy egzekwowania ograniczeń prędkości. Podczas jazdy w strefie egzekwowania ograniczeń prędkości wyświetlana jest aktualna prędkość, a na pasku trasy wyświetlane jest ostrzeżenie wizualne.

Kamera na światłach — Ten rodzaj fotoradaru sprawdza, czy pojazdy nie łamią przepisów drogowych, przejeżdżając przez światła. Rozróżniane są dwa rodzaje fotoradarów na światłach — te, które sprawdzają, czy kierowca nie przejechał na czerwonym świetle, oraz te, które dodatkowo sprawdzają, czy nie przekroczono prędkości.

Z zakazem wjazdu — ten typ ostrzeżenia dotyczy dróg z zakazem wjazdu.

Czarny punkt — ten typ ostrzeżenia dotyczy miejsc, gdzie miało miejsce wiele wypadków drogowych.

Użytkownik jest informowany o początku i końcu czarnego punktu. Podczas jazdy w strefie czarnego punktu wyświetlana jest aktualna prędkość, a na pasku trasy wyświetlane jest ostrzeżenie wizualne.